Anonymous chystají akce proti přehradě ENEL v Kolumbii #OpQuimbo

SNN2205GREEN-682_1331776a1-150x150Anonymous opět chystají environmentálně motivované operace v Jižní Americe. Můžeme se opět těšit na hacknuté weby a DDOS útoky? To zda v prohlášení uvedené zločiny kolumbijské vládě a ENELu projde bez povšimnutí a zájmu veřejnosti záleží i na vás! Aktuální inforamce hledejte zde. Zda už přihořívá nebo tango down se dozvíte skrze IRC či twitter… Prohlášení Anonymous k chystaným digitálním přímým akcím je zde:

Před nedávnem #OperationGreenRights a Anonymous bojovali proti projektům vodních elektráren v Guatemale a v Chile. Tisíce akrů budou zaplaveny a klima Patagonie bude narušeno spolu s obrovskými světovými následky. V případě Guatemaly byl také poškozen přírodní národ Ixilů, který trpěl neustálými útoky ozbrojenců a nakonec opustil své území. Nikdy s nimi ENEL nic nekonzultoval, neměl žádné informace o konstrukci přehrady na svém vlastním území, což je znásilnění práv přírodních národů.

Dnes ENEL a společnosti jimi kontrolované, ENDESA, Emgesa, začaly stavět rozsáhlou megapřehradu na řece Magdalena, řece, která protéká skrze velkou část Kolumbie. Více než 8000 hektarů přírodní rezervace v Amazonii bude zaplaveno. Oblast Rio Grande La Magdalena bude zmenšena a úrodnost půdy, která leží podél jejího toku 1500 km ohrožena. Sto padesát metrů vysoká přehrada má pouze dvacetiletou životnost, během této doby vyrobí energetické společnosti zisk 2200 milionů dolarů. Celý region bude mít svou potravinovou bezpečnost v ohrožení kvůli přímým ztrátám nejméně 472 milionů dolarů. Tisíce rolníků, rybářů, nádeníků ztratí své domovy a své zaměstnání. Opět nebyl žádný návrh s místními lidmi konzultován. Na nenásilných protestech byli lidé potlačeni silou a jeden z protestujících ztratil pravé oko.

ENEL a Endesa-Emgesa a jejich zuřivé megapřehrady ničí důležité ekosystémy v Latinské Americe, jsou arogantní a vědí, že mohou spoléhat na neomezené zdroje milionů lidí, kteří své daně, které jdou přímo do rukou společností jako ENEL. Takže svou spoluúčastí při budování velkého průmyslu sdílí vlády zodpovědnost před zraky veřejnosti, nucením všechny občanů státu se stát podílníky na zločinech při vykořisťování a zoufalství tisíců lidí, často mírumilovných starých kultur.

Tato arogance mocného průmyslu funkční zlověstné účelovosti při vydělávání peněz znemožňuje vzestup nenásilné opozice. Vlády země, magnáti průmyslu, Anonymous vyjadřují naprostou opozici vašim nečistým plánům.

Vám, kteří vidíte všechno, co existuje, jako komoditu k prodeji nebo nákupu ve jménu odporného ekonomického zisku, chceme říci, že rulička účtenky nikdy nenahradí krásu přírody, vaše špinavé peníze nikdy nesmažou potřebu protestovat proti vykořisťování člověka a planety.

Jsme Anonymous
Jsme legie
Nezapomínáme
Neodpouštíme
Očekávejte nás

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.