Zloděj šumavských lesů už zase krade…

 zlodej-sumavskych-lesu-150x150Zatím nebylo zvykem publikovat u nás bulvár. Dnes dorazily nemilé zprávy ze Šumavy, které si jinou reakci nezaslouží. Proto přetiskujeme informace, které nám dorazily.

Rok se s rokem sešel a bandička broučků okolo soudruha Jana Kůrovce Stráského se dala opět do odklánění „zdrojů“ národního parku. Jan Kůrovec Stráský hodlá i letos pokračovat v kácení v bezzásahových oblastech. Vůbec ho nezajímá stanovisko ombudsmana, který potvrdil, že loňské kácení u Ptačího potoka, bylo nezákonné. A dál chce zbytečně likvidovat lesy u Ptačího potoka, na Smrčině a Hraničníku, na Polomu, v kaňonu Křemelné, Radvanovickém hřbetu, Hornokvildských slatích… Tím vším popírá smysl národního parku, kterého je řiditelem.

Podle zainteresovaných zdrojů se v parku pod záminkou kůrovce těží velké množství naprosto zdravých stromů na prodej a následný odklon. Stromy jsou rychle odvezené a následně vykázány v evidenci jako stromy napadené kůrovcem. V mnoha případech dochází při těžbě k vážnému poškození půdy a erozním rýhám. Pod taktovkou kmotříčků jsou paralyzovány vnitřní kontrolní mechanismy správy parku a ministerstva rozkrádání životního prostředí.

Podle nejnovějších informací se chuť broučků rozrostla i na další druhy stromů, takže se pustili i do javorů a buků. Tento nový přírodopisný fenomén je hlášen tento týden pozorovateli z prvních zón centrální části Šumavských hvozdů. Takže se jedná o informace nanejvýš aktuální.

Jedním ze způsobů, jak se pokusit zabránit kácení a ničení přírody, jsou občanské hlídky. Každý případ nezákonného kácení lze důkladně zdokumentovat, nahlásit České inspekci životního prostředí nebo Policii ČR a dále vše mediálně zveřejnit. Pokud si naleznete čas přijet na Šumavu, můžete se občanských hlídek také účastnit. Začnou již v červnu a budou pokračovat v červenci, srpnu a září. Nejprve je ovšem potřeba se mnoha dovednostem a znalostem naučit, ať je člověk v terénu k něčemu užitečný! Máte-li zájem se občanských hlídek účastnit napište na email: areca@seznam.cz

Atlas přemnožených broučků, kteří se podílejí na rozkrádání českých lesů:

Tatíček zlodějiny

taticek-zlodejiny1-300x168

Ministr pro odklánění životního prostředí

ministr-rozkradani-zivotniho-prostredi-300x199

Náhradní ministr pro odklánění životního prostředí

nahradni-ministr-rozkradani-zivotniho-prostredi-po-dalsich-volbach-300x225

Zloděj šumavských lesů

zlodej-sumavskych-lesu-300x169

Zlodějíček šumavských lesů

zlodejicek-pesacek-s-malou-odmenou-300x209

Kmotříček šumavských zlodějů a zlodějíčků

zlodejsky-kmotricek-300x237

Sedmilhář

sedmilhar-300x194

Kůrovcožrout

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.