Pohádkové bytosti malují v Olomouci cyklostezku

potvrzen-1289341-150x150Následující informace i s fotografiemi dorazila emailem.

Byla nebyla jedna asfaltová cestička, dostatečně široká na to, aby se na ní vešli kolaři i chodci, ale jezdit na kole se na ní pokutovalo, protože na ní chybělo cyklistické značení. Inu rozhodli jsme se my, partička nechvalně známých pohádkových bytostí, tuto nepravost změnit. Nakoupili jsme Zebrakryl (barvu na vodorovné dopravní značení) a dali se do práce. Cyklostezku jsme během jedné červencové noci kolařům pro užívání domalovali.

Pohádkové bytosti již dlouho sledují, jak se na olomouckém magistrátu mluví o podpoře cyklodopravy – velkohubé plány ale výsledek: kde nic tu nic. Přestože město již platí cyklokoordinátora, projet městem je stále obtížnější. Jediné, co magistrát pro kolaře staví, jsou asfaltové trasy někde za městem, které nepomohou městské cyklodopravě, která má největší rezervy. Zatímco město asfaltuje za desítky milionů korun cesty pro cykloturisty, neřeší jednoduché domalování cyklopruhů na místech, kde je to prostorově možné a vhodné. Stejně tak nepropojuje městský labyrint cyklostezek, které až příliš často ústí do chodníků nebo autobusových zastávek. Sami jsme se přesvědčili, že domalovat několik desítek metrů cyklostezky je velmi levnou a snadnou záležitostí a nejsou potřeba žádné předražené projekty a specializované stavební společnosti.

Na rozdíl od magistrátu jsme my, pohádkové bytosti, přešli od slov k činům. Budeme rádi, když to uděláš i ty a začneš sám nebo se svými přáteli měnit své město k lepšímu. Staň se pohádkovou bytostí. Nečekej na zázraky od jiných. Nauč se čarovat a vezmi osud okolí do svých rukou.

Včelka Mája, Ferda Mravenec, Víla Amálka, Liška Bystrouška

1-300x225 2-225x300 3-225x300 4-300x225 5-225x300 6-225x300 7-300x225 41-300x225

This entry was posted in Reporty and tagged , , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Pohádkové bytosti malují v Olomouci cyklostezku

  1. Pingback: Asociace Alerta | KREATIVITA * VZDOR * SOLIDARITA

  2. Pingback: Exploze tvořivosti ve veřejném prostoru: workshopy, diskuze, prezentace « ATENEO