Další policejní obtěžování na okupovaném území v okolí dolu Hambach

13308651245_ea85c04d7c-150x150Ráno v 7:00 dne 20. března vtrhlo asi 200 policistů na okupovanou louku nedaleko lesa Hambach, aby místo prohledali a tím prověřili akce, které se údajně odehrály během minulého roku. Zabavili všechny notebooky mobilní telefony, paměťové karty, osobní dokumenty (jako cestovní pasy, různé druhy karet, dopisy,…) Na místě bylo pouze pět lidí a byla prověřena jejich identita. Takže momentálně není žádné luční ani lesní telefonní číslo, kam můžete zavolat!! Náhrada bude brzo  provozu.

Policie se během jejich operace neobtěžovala zavolat právníka, a protože okamžitě zabavili všechny mobilní telefony atd. nebyla po několik hodin možná žádná komunikace. Až okolo desáté hodiny zjistili první podporovatelé, co se dělo a přišli blíže k okupovanému místu. Okolo dvanácté ukončili policisté chaos.

Během toho byli někteří z nich na louce velmi pilní, velká policejní jednotka vešla do stromových domů s motorovými pilami. (Opět!) přeřezali všechna lana, která nebyla vytažena (což může ohrozit na životě!) a poté odešli.

Jako důvod k této policejní operaci se odkazovali na vyšetření trestných činů, které se odehráli od dubna 2013 v okolí uhelného dolu Hambach, což je absurdní. Stejně tak mohou prohledat všechny domy v městské čtvrti s odkazem na všechny trestné činy v celém městě za celý rok. Tohle není o vyšetřování trestných činů. Je to o obtěžování lidí, kteří mají odvahu a čas na legitimní protest proti destrukci klimatu a země. Takových lidí je stále velmi málo.

Ukažte svou solidaritu! Zorganizujte akci jako spontánní demonstrace, vyvěšení transparentu, informační akci,… ať lidé vědí, co se v lese Hambach děje!

Rebelie přichází z luk a lesů!

13308967074_f8e1e15c62-300x224

Hambach Forest Occupation

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.