Demolice lesní okupace v Hambachu

13959600646_03ae1fb922-150x150Dvanáct aktivistů bylo zatčeno a několik zraněno během demolice kompostovatelných toalet v lese Hambach v Německu ve středu 23. dubna. Stovka těžkooděnců, jízdní policie a ochranka energetické společnosti RWE přijela brzy ráno s buldozery a bagry, aby mohli zlikvidovat kompostovatelné toalety a infrastrukturu protestního kempu.

Aktivisté vylezli na stromy, vytvořili barikády a s muzikou a šaškováním protestovali. Jeden aktivista se připoutal k buldozeru pomocí trubek, takže zastavil celý konvoj na čtyři hodiny. Policie brutálně napadla protestující. Jeden aktivista byl hospitalizován s otřesem mozku poté, když ho policie opakovaně udeřila do hlavy. „Jsme překvapení, proč policie investuje tolik energie a zdrojů do zničení udržitelných toalet, když je 500 metrů odsud největší žumpa celé Evropy,“ řekli po svém zatčení Ginger and Clowney.

Les Hambach byl okupován od dubna 2012 na protest proti rozšiřování povrchového dolu Hambach Tagebau, největšího zdroje oxidu uhličitého v Evropě, který je vlastněný společností RWE. Okupace zpomalila pokračující likvidaci starého lesa.

Před několika dny byl v mainstreamových médiích publikován článek tvrdící, že aktivisté obtěžují procházející lidi a ničí vozidla policie a energetické společnosti. „Tři dny před další oficiální okupací lesa Hambach se RWE a policie pokouší obtěžovat a kriminalizovat aktivisty. Mainstreamová média jsou velmi ochotná podporovat tuto propagandu.“ Řekla aktivistka Isabell Schwartz.

Aktivisté čelili několika evikcím, ale vždy ihned les znova okupovali. Poslední evikce proběhla 27. března, ale další veřejná okupace je plánována na 26. dubna.

Hambach Forest

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.