Aktivisté polepili plakáty na cirkus: “Pro týrání zvířat zrušeno”

blansko-polepena-reklama-cirkus-berousek_galerie-9801-150x150“Pro týrání zvířat zrušeno” Tímto nápisem někdo patrně v noci z neděle na pondělí (zpráva ze 7. října 2013) polepil reklamní poutače Cirkusu Berousek v Blansku. Jeho vedení proto chystá trestní oznámení.

Zaměstnanci cirkusu si nápisů na reklamních letácích všimli v pondělí brzy ráno. „Ze všech ploch už jsme tyto provokace odstranili. Naštěstí to šlo snadno,” oznámila mluvčí Cirkusu Berousek Lenka Jurečková. Podle ní se jedná v krátké době už o druhý podobný případ. „Nedávno jsme tomu čelili také v Brně. Tam nám plakáty dokonce posprejovali a poničili. Tím je naprosto znehodnotili. A jelikož jde o reklamu na zakázku z Itálie, vznikla nám tak nemalá škoda,” upozornila Jurečková.

Vedení cirkusu proto došla trpělivost. „Po dohodě s policisty jsme se rozhodli podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Trpí tím pověst naší firmy,” konstatovala mluvčí cirkusu. O případu hned ráno informovala také strážníky blanenské městské policie. „Žádná hmotná škoda jim nevznikla. Ale i proto, že se nejedná o první případ, prověřujeme záznamy z našich bezpečnostních kamer,” uvedl ředitel blanenské městské policie Martin Lepka.

blansko-polepena-reklama-cirkus-berousek_galerie-980-300x225

zdroj: Blanenský deník

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.