Rezerváciu v bratislavskom lesoparku vyznačili načierno

sm-0819-006f-lesy.rw_res-150x150V lesoch nad Bratislavou označili stovky stromov, akoby tam bola rezervácia. V značkách na stromoch okolo riečky Vydrica vidí šéf lesov trestný čin.

Ochranári sa už roky snažia vyhlásiť lesy nad Račou pri Bielom kríži v okolí riečky Vydrica za prírodnú rezerváciu s ochranou piateho stupňa. Na 480 hektároch chcú najmä zabrániť ťažbe dreva. Pod petíciu za rezerváciu Pramene Vydrice sa už podpísalo vyše desaťtisíc ľudí. Ani to nestačilo a mestskí poslanci na konci minulého roka vytvorenie rezervácie zamietli.

V lesoch to však teraz vyzerá, akoby tam rezervácia bola. Niekto ju tam vyznačil – bez povolení a neoficiálne. Na stovkách stromov namaľoval dvojitú červenú čiaru, teda značku pre rezervácie. Organizáciu Mestské lesy v Bratislave, pod ktorú lesopark spadá, to pobúrilo. Podala  trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za trestný čin poškodzovania cudzej veci. Policajný hovorca Michal Szeiff potvrdil, že takéto trestné oznámenie už dostali. Páchateľovi hrozí trest až jeden rok za mrežami.

„Za pár dní vyznačili presne na milimeter to územie, ktoré chcú ochranári vyhlásiť za rezerváciu. Ide o územie v katastri Mestských lesov v Bratislave, štátnych lesov a svätojurských,“ vysvetľuje Vladimír Kutka, riaditeľ bratislavských mestských lesov.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/7339510/rezervaciu-v-bratislavskom-lesoparku-vyznacili-nacierno.html#ixzz3AsQ9QSOj

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.