Objímání stromů má blahodárné účinky

tree-hug-150x150Převzato od Puntíčkovaní chrobáci.

Po ne tak nedávném zjištění „Proč jsou stromy ještě úžasnější, než si myslíme“ – že stromy žijí ve společenstvích, kde si předávají energii v závislosti na tom, kdo je potřebuje, čímž se zdá, že fungují v lepším společenství než naše lidská společnost, kde energie proudí od těch níže v hierarchiích k těm výše, je tu další přinejmenším zajímavé zjištění.

Objímání stromu může získat popularitu jako zhoubná hippies praktika, ale nyní bylo validováno vědou jako neuvěřitelné prospěšné pro lidi i planetu. V kontrastu od obecného přesvědčení, objímání – nebo dokonce jen pobývání v blízkosti – stromu může zlepšit něčí zdraví několika způsoby.

V nedávno publikované knize autora Matthewa Silverstoneho, Blinded by Science, důkazy potvrzují blahodárné účinky stromů mezi než patří jejich vliv na duševní nemoci, hyperkinetickou poruchu (ADHD), úrovně koncentrace, doby reakcí, deprese a schopnosti zmírnit bolest hlavy.

Podle nesčetných studií citovaných v knize, děti extrémně vykazují psychologické a fyziologické účinky z hlediska zlepšení zdraví a pohody, když se interaktují s rostlinami. Bylo zaznamenáno, že děti kognitivně lépe fungují a emociálně v zeleném prostředí a mají kreativnější hru v zelených místech.

Velká veřejná zpráva o zdraví, která studovala vztah mezi zeleným prostorem a duševním zdravím, také poznamenala, že „přístup k přírodě může významně přispět k naší duševní schopnosti a pohodě.“

Co je v přírodě, co může způsobit významné zmírnění příznaků? Mnozí by si mysleli, že jsou to zelené otevřené prostory, které přispívají k této skutečnosti, ale Silvestrone ukazuje, že je to více než touto teorií; namísto toho vysvětluje, že je to vibračními vlastnostmi stromů a rostlin, které nabízejí zdravotní výhody – nejen otevřenými prostory.

Protože vše, co vibruje, různé vibrace nepochybně ovlivňují biologické chování. Podle Natural News bylo prokázáno, že pokud někdo vypije sklenici vody, která prošla 10Hz vibrací, poměr krevní srážlivosti se po požití vyčištěné vody okamžitě změní.

Obdobně stromy ovlivňují lidské bytosti (a všechny ostatní bytosti) stejným způsobem. Když se někdo dotkne stromu, jeho jiný vibrační vzor ovlivňuje různé biologické chování v těle.

V Blinded by Science se takové teorie opírají o stovky vědecky ověřených studií, jenž poskytují ohromující důkazy, že objímání stromu není pouze pro hippies, je to pro každého.

Nejen, že chycení se obra, robustního duba je terapeutické a zdarma, ale mohlo by to nabídnout nepřeberné množství výhod a ušetří lidem velké množství nákladů na zdravotní péči.

Podobná zpráva dokumentující účinky přírody a zlepšení zdraví říká, že „bezpečně, zelené prostory mohou být stejně účinné jako léky v léčbě některých forem duševních nemocí.“

Lidské bytosti mohou žít mimo přírodní zákony jen tak dlouho, než budou příznaky odpojení zřejmé. Se zvyšujícím se výskytem nemocí, které souvisí se životním stylem, je jasné, že si zaslouží více pozornosti holistické praktiky, jako je tato, tak aby se příčiny nerovnováhy zmírnily a onemocnění související se životním stylem rozptýlilo.

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.