Návrat pohádkových bytostí do Nalezeného parku

1016206_942298_krtecek-150x150Zveřejňujeme bez úprav prohlášení, které dorazilo emailem.

Na dlouho jsme se my, pohádkové bytosti, odmlčeli a nekonali jsme. Námi vybudovaný Nalezený park ve Ztracené ulici v centru Olomouce pomalu zarůstal a plnil se odpadky. Musíme přiznat, že kvůli naší zahálce nebyl v dobrém stavu. Až nedávná nabídka nás probudila ze spánku a opět se snažíme svými prostředky prostor oživovat. Náměstek primátora Jan Holpuch nám nabídl spolupráci a podporu při partyzánském zahradničení. Velmi nás překvapilo a potěšilo, že člověk, který je na druhém místě kandidátky strany, jejíž ideologie je založená na nedotknutelnosti soukromého vlastnictví, podporuje squaterské iniciativy. Squateři se pokouší využívat a svépomocně spravovat chátrající domy nebo ladem ležící pozemky majitelů, kteří se o své nemovitosti nestarají. Budeme rádi pokud panu radnímu toto nadšení pro squatting vydrží, a pakliže bude opět zvolen do funkce, bude další podobné iniciativy v Olomouci podporovat.

Máme ovšem pro radního špatnou zprávu:  Jeho nabídku nepřijmeme. Důvodem je, že ho nepovažujeme za dostatečně morálně čistou osobu, s níž bychom měli spolupracovat. Pohádkové bytosti nepotřebují pomoc od lidí, o jejichž morální čistotě mají značné pochybnosti. Z jeho systematického poškozování města Olomouc bychom rádi zmínili dva případy:

1) Šuntovka Tower je projekt, který mohl nenávratně poškodit naše krásné historické město. Ač nám není známo, že by se náměstek ke stavbě oficiálně vyjádřil, patří ke straně, která klestí cestu investorů ke stavebnímu povolení. Pohádkové bytosti se dostaly k materiálům, které svědčí o tom, že o stavbě Šuntovka Tower bylo zákulisně rozhodováno dávno předtím než začala jakákoliv správní řízení. Ze samotného titulu své funkce je náměstek spoluzodpovědným za pošlapávání trasparentnosti při rozhodování o takto zásadním projektu.

2) Kasíno v Hodolanském divadle je zvrhlým projektem, na kterém má náměstek lví podíl. Pohádkové bytosti se od svých přátel doslechly, že náměstek se proletěl na fotbalový zápas do Anglie spolu s panem Endlem, který chce kasíno v divadle provozovat. Při hlasování o vyhlášce “regulující” hazard a při hlasování o prodeji budovy do rukou hazardního magnáta pak náměstek tváří v tvář zoufalým hodolanským obyvatelům nejenže ukázal, že nemá žádné morální hodnoty, ale zradil také veškeré ideály zastupitelské demokracie. Místo aby sloužil obyvatelům, posloužil nedotknutelným oligarchům v honbě za ziskem.

Doufáme, že se náměstek nebude zlobit, že mu před volbami s naší zahrádkou neposloužíme v jeho předvolební reklamní kampani. Vždyť čtyři roky byl vidět na Horním náměstí v autě a tři měsíce před volbami jezdí velikášsky na kole, což dále podkopává naši důvěru v upřímnost jeho úmyslů. Přesto pevně doufáme, že jeho přerod v cyklistu mu vydrží také po volbách. Nicméně spolupráci s ním nezavrhujeme nadobro. Může přece, stejně jako my nebo kdokoliv jiný, přiložit ruku k dílu na údržbě Nalezeného parku.

Děkujeme všem těm, kteří podporují pohádkové bytosti materiálně a morálně. Dále těm, kteří se stali pohádkovými bytostmi nezávisle na nás a také přispívají k rozkvětu zahrádky. Pozitivní přímá akce zvítězí nad korupcí a klientelismem. Staň se pohádkovou bytostí a změň své okolí k lepšímu. Čarovat dokáže každý. I ty…

Toto prohlášení bylo odsouhlaseno na setkání pohádkových bytostí. Za pohádkové bytosti zdraví: Ferda Mravenec, Rákosníček, Víla Amálka, Včelka Mája, Bob a Bobek, Krteček a Rychlá Rota

1-300x224
21-300x224
3-300x224
4-300x224
5-300x224

This entry was posted in Reporty and tagged , , . Bookmark the permalink.