Blokáda německých klimatických aktivistů byla brutálně napadena

15223002418_cf93d44058_o-150x150Protest proti pokračující likvidaci lesa Hambach proběhl 1. října 2014 na hraně největšího povrchového dolu v Evropě.

Ráno v 9:25 bylo okupovány tři buldozery, jedno rypadlo a jedno nákladní auto přímo před branou povrchového dolu Hambach. Pracovníci RWE a najatá ochranka reagovali násilně. Napadli protestující kovovými trubkami. Buldozery, které byly okupovány sedícími lidmi, se rozjely bez ohledu na fakt, že to vážně ohrožovalo aktivisty na životě.

Kvůli násilí ze strany námezdních pracovníků společnosti RWE se po asi patnácti minutách aktivisté stáhli z této oblasti. Přemístili se, aby předešli další eskalaci násilí. Je snad naplánovaná destrukce lesa důležitější než zdraví lidských bytostí? Navzdory násilnému chování pracovníků nebyl nakonec nikdo zraněn.

Jedna osoba blokovala lopatu rypadla. Obsluha přesto zapnula motor a začala třást s lopatou a zkoušela shodit osobu sedící na něm. Jeden z řidičů nákladního vozidla se pokusil násilně rukama odstranit aktivistu z korby náklaďáku. Když to nezabralo, popadl nářadí a aktivisty napadl.

Pracovníci, kteří napadli aktivisty, pracují pro stavební společnost H.B.-Kaiser Abbruch und Erdarbeiten. Tato společnost je v současnosti jménem RWE zodpovědná za rozebrání starého železničního vedení v Hambachu. Několik strojů pracovalo, ačkoliv lidé stáli přímo u nich. Řidiči odmítli zastavit motory, přestože byli povinni to ze zákona udělat z bezpečnostních důvodů.

Pracovníci napadli aktivisty nejen pěstmi, ale také kladivy a páčidlem. Hein Bert Kaiser, majitel společnosti, byl rovněž přímo na místě. Byl aktivně zapojen do násilí proti aktivistům a rovněž jim vyhrožoval: „Kdokoliv poškodí mé rypadla a auta zemře.“ Po dotázání vše potvrdil: „Je to pohrůžka smrtí.“

Aktivisté z lesa Hambach

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.