Tři lidé zatčeni během hallowenského protestu proti rozšiřování plynovodu společnosti Spectra na Rhote Island (USA)

1463908_304376789760313_1555743502508169587_n-150x150Tři členové FANG (Fighting Against Natural Gas) byli zatčeni minulou noc při okupaci kanceláře senátora Jacka Reeda, když na něj naléhali, aby ukončil podporu rozšiřování plynovodu na břidličný plyn společnosti Spectra. Rozšířený plynovod by přiváděl břidličný plyn z frackovacích polí z Pennsylvánie skrze Novou Anglii a znamenal by vybudování pěti kompresních stanic.

Místní lidé aktivně vzdorují tomuto projektu, protože znamená rozšíření kompresních stanic, které jsou v provozu více než půl století umístěné ve venkovské krajině. Stanice jsou potřebné pro udržení průtoku plynu putujícího skrze potrubí. Místní lidé se obávají hluku, emisí chemických sloučenin a rizika exploze.

„Není žádný důvod pro to, aby bylo kvůli našim energetickým požadavkům vypouštěno do ovzduší v Burrillville víc toxinů,“ řekl člen FANG Nick Katkevich. „Žádná komunita si nezaslouží být obětí nedostatku politické vůle. Je na čase, aby se senátor Rhote Isladnu postavil proti plynovému průmyslu a investoval do skutečně udržitelných energetických řešení.“

Tři protestující již byli propuštěni a žádají podporovatele, aby se zavázali dělat přímé akce. Více zde

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.