Spalující touha po veganské stravě

Sabotáž_SRB_14.2.2016_Praha-1024x636-300x186Vězeňský systém, který opovrhuje lidskou důstojností, dohnal noční sabotéry ke žhářskému útoku na policejní automobily. Přestože se může zdát tato metoda upozornění na problematiku příliš extrémní, jisté je to, že až tento čin dostal problematiku veganské stravy ve věznicích do českých mainstreamových médií a některých alternativních medií v zahraničí.

Vedení věznice veškeré žádosti a stížnosti v dané věci arogatně odmítalo. Dokonce tvrdili, že z legislativních důvodů není ani možné veganskou stravu podávat. Smutný obrázek toho, že dokud člověk nezačne zapalovat auta, tak ho nikdo nebude brát vážně. O uvedeném činu informovala česká média celkem obsáhle. Na redakční emailovou adresu dorazily dva texty s žádostí o jejich zveřejnění. Přestože nemáme možnost autenticitu prvního z nich ověřit, rozhodli jsme se k jeho uveřejnění s tím, že ze jména obviněného jsme nechali pouze iniciály z důvodu ochrany soukromí. Kvůli policejnímu dohledu a touze orgánů činých v trestním řízení obvinit redakci z ideozločinů upozorňujeme všechny slabší povahy, které si nedokáží tvořit vlastní kritický názor, ať si uvedené texty v našem a svém zájmu radši nečtou, protože by je mohl soudní znalec JUDr. Štěpán Výborný označit za závadové.

Komuniké: Policejní auta zapálena v solidaritě s anarchistou M. I.

V Praze u policejní služebny v ulici Nad Úpadem došlo 14. 2. 2016 k požáru dvou policejních automobilů. Požár byl iniciován časovaným zápalným zařízením. Odpovědnost za tuto sabotáž přebírá Síť revolučních buněk (SRB) – buňka Solidární subverze. Auta byla zapálena v solidaritě s anarchistou M. I. Ten je držen v zajetí ve Vazební věznici Praha – Pankác, kde je vystaven dlouhodobému mučení.

M. jako odpůrce kapitalistického systému čelí útokům těch, co chtějí zachovat kontiunitu kapitalistického vykořisťování. Uvěznění je jen jedním takovým útokem. Jiným je pak odepírání přístupu k plnohodnotné stravě. M. je vegan a má k tomu pochopitelné důvody. Nechce pojídat těla zbytečně zabitých zvířat. Nechce jíst ani vejce, mléko a jiné produkty získávané týráním zvířat. Před tím než byl uvězněn, živil se dlouhodobě čistě rostlinnou, tedy vegaskou stravou. Vezeňská správa toto jeho právo nyní potlačuje. Odmítá mu veganskou stravu poskytovat a to navzdory tomu, že poskytování veganské stravy je součástí směrnic vězeňské správy a jiní věznění vegani takovou stravu dostávají. M. je nepochybně obět mučení, jehož následkem mohou být vážné zdravotní komplikace nebo smrt.

Metody použité k mučení M. I. jsou neakceptovatelné. Nebudeme se ale držet iluzí, že situaci lze významně změnit směřováním žádostí k institucím, které jsou sami součástí problému. Anarchisté místo toho volí přímou akci. Solidaritu vyjádřenou v podvratné aktivitě namířené proti strukturám, které mučí našeho soudruha a zajišťují pokračování kapitalismu. Policie je součást takových struktur. To proto sabotáž mířila na její auta, která jí slouží jako podpůrná technika při šíření útlaku.

M. I. čeká ve vazbě na oficiální soudní proces. Na spektákl ve kterém bude společnost strašena terorismem a extrémismem – slovy, kterými poskoci státu s oblibou označují anarchistický boj aby jeho emancipační podstata byla ukryta před pohledem těch, co mají nespočet důvodů se společně s námi bouřit.

Oficiální soudní proces jistě bude ohromná demonstrace síly. Divadelní scéna ve které hlavní roli bude mít monstrum nahánějící strach. Tuto roli s velkým nasazením bude hrát stát a jeho poskoci. Nejsou žádné pochybnosti o tom, že rozsudek byl už dávno potají vynesen. M. I. byl odsouzen k smrti. Tento rozsudek je vykonáván tak podlým způsobem jako je odepírání přístupu k plnohodnotné stravě. Síť revolučních buněk nebude nečinně přihlížet. Naše subverze bude přítomná dokud nedosáhneme našich cílů. V krátkodobém horizontu důstojnosti pro M. I. V dlouhodobém horizontu zničení systému, který Martina i nás o důstojnost připravuje.

Solidaritu s M. I.!

Solidaritu se všemi, co čelí útokům státu!

buňka Solidární subverze / Síť revolučních buněk (SRB) – 14. 2. 2016

Otevřený dopis pro Síť revolučních buněk (SRB)

Jsem sestra Martina I. uvězněného ve Vazební věznici Praha Pankrác, na jehož podporu a solidaritu byla 14. 2. 2016 zapálena 2 služební vozidla Policie ČR. Vzhledem k tomu, že bratr nemá možnost se k tomu osobně vyjádřit, tak po dohodě s ním posílám touto cestou vzkaz.

Žádáme členy SRB, kteří se k tomuto útoku přihlásili, aby už nekonali žádné útoky a podobné kroky na jeho podporu. Nesouhlasí s tím, a v situaci, ve které je, mu to spíš uškodilo. V okamžiku, kdy jste zveřejnili celé jeho jméno, tak to mělo neblahé důsledky pro celou naši rodinu. Jsem přesvědčena, že lze vyjádřit nesouhlas i jinou cestou, aniž by to poškodilo ostatní, a mělo současně pozitivní efekt tam, kde je to potřeba. Pokud chcete pomoct mému bratrovi a podpořit ho, určitě na stránkách Antifénixu najdete způsob, který bude cílený a užitečný.

Děkuji za pochopení a respektování,

Pavla

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.