Šest lidí zatčeno v Dublinu po potyčce mezi cirkusáky a zvířeckoprávními aktivisty

rsz_1bellywien1Převzato ze Země Především!

V Dublinu bylo dnes zatčeno šest lidí v důsledku potyčky mezi členy cirkusu a zvířeckoprávními aktivisty. K hádce došlo před tábořištěm cirkusu Belly Wein, na Greenhills Road v Tallaght, okolo 14:30.

circus1_censoredZdá se, že aktivisté bojující za welfare zvířat před tábořištěm protestovali proti tomu, že cirkus využívá divoká zvířata. Demonstrace se pravděpodobně vystupňovala a změnila se na násilnou výtržnost mezi lidmi na obou stranách.

Na scénu se dostavila policie a zatkla šest lidí podezřelých ze zapojení. Množství lidí bylo odvezeno do nemocnice kvůli zranění z incidentu. Mluvčí policie uvedl: „Potvrzujeme, že policisté byli povoláni, aby vyšetřili incident veřejného pořádku na Greenhills Road [ve středu] odpoledne. Množství lidí bylo zatčeno.”

Policisté také vyšetřují údajné napadení a poškozování cizí věci.

Protestující uvedli, že byli biti železnými tyčemi, a zveřejnili obrazy údajně utržených zranění online. Jeden protestující, Gary Brandon, tvrdí: „Bili mě na zemi s baseballovou pálkou do temene a pak jsem se zhroutil, [jedna z protestujících žen] byla pokryta krví, [další protestující žena] byla pokryta krví se zraněním hlavy a zraněním rukou a nohou, [protestující muž] měl otevřenou ránu na hlavě a na obličeji a další byli zraněni kameny a vším možným.”

Brandon také tvrdí, že byli napadeni i policisté. Dodal: „Jsem úplně šokovaný, nikdy jsem neviděl tolik mužů bít ženy tyčemi, zatímco ležely na zemi.“ Protestující řekl, že byl odvezen do nemocnice spolu s dalšími lidmi a děkoval personálu záchranky.

Když jsme kontaktovali členy cirkusu Belly Wein, uvedli, že nejsou v pozici, aby incident okomentovali. Do středečního večera jsme neobdrželi žádnou odpověď od mluvčí cirkusu.

Belly Wein je rodinný cirkus, který má původ v Německu, pak se přestěhoval do Rakouska, Nizozemí a teď do Irska. Od svého příjezdu minulý měsíc způsobil cirkus kontroverzi kvůli svému využívání divokých zvířat, jako jsou sloni či tygři.

Minulý týden vyzvala organizace Not For Your Entertainment (Ne pro vaše pobavení), aby byla představení se zvířary v Irsku zakázána. Mluvčí skupiny uvedla: „Cirkusy jako Belly Wein přišly do Irska se spoutanými slony, protože byly zakázány v Nizozemí. Irsko by nemělo být místem, kde týrání zvířat v podobě cirkusů může dál kvést a profitovat z krutosti.“

Nestranický radní Dermot Looney prozradil, že ohledně cirkusu Belly Wein kontaktoval okresní radu Jižního Dublinu. Místní politik vyzval rodiny, aby představení bojkotovaly. Prohlásil: „Oficiálně jsem napsal okresní radě Jižního Dublinu ohledně “Cirkusu Belly Wein” v Kilnamanagh. Požádal jsem, aby mi rada potvrdila množství otázek spojených s cirkusem.“ V roce 2014 jsem představil návrh schválený radou, který zakazuje cirkusy s druhy divokých zvířat na pozemcích rady (parky atd.).

This entry was posted in General and tagged , , . Bookmark the permalink.