Setkání radikálních ekologů a bojovníků za práva zvířat

019Rattata_AG_anime-300x266Toto léto (od 25. do 31. července) se uskuteční první Rat Attack ve francouzském Marseille. Bude to setkání radikálních ekologů a bojovníků za práva zvířat a má vést k seznamování, sdílení a společné organizaci.

Odmítáme zůstat pasivní, když máme čelit tomuto světu, který vede pouze k našemu společnému utrpení. Ve chvíli, kdy se vše kolem nás stále rychleji zhoršuje, útoky na planetu a její živočichy jsou čím dál víc tím víc násilnější, zatímco se stále zasekáváme ve stále složitějších cestách, kde je smrt neustále přítomna, dokonce i v našich srdcích. Toto utrpení je také způsobeno domestikací, zneužíváním a zabíjením nelidských zvířat, která je způsobena ignorací a marginalizací těch, kteří předstírají boj proti jakékoliv hierarchii. Ve stejném čase jsou to důsledky a symptomy logiky dominance, které jsou šířeny kolem nás. Pokud se rozhodneme odmítnout tuto dominanci nad námi, tak se zároveň rozhodujeme odmítnout dominanci nad kýmkoliv jiným. Také proto jsme proti jakékoliv formě fašizace antispiecism hnutí, které se snaží zneužít extrémní pravice pro jejich vysněnou cestu k zelenému kapitalismu. Čemu však nerozumí, je samotná podstata kapitalismu založená na podrobení a zneužívání všeho okolního bytí. Sžírající vztek nám připomíná, že každý aspekt našeho života je ve válce. Ve válce proti našim tělům, naší existenci a našemu boji, který se díky tomu stává důležitějším než kdy jindy. Naše naděje byli vymýceny, zastíněny umělými tužbami a ozářeny světly monstrózních měst. Nečekáme na vzdálenou utopii získanou reformami a státními pobídkami, ale chceme přeměnit celý systém v ruiny, protože není potřeba zachovat nic, od jejich hnijících základů přes sofistikované systémy, jak nás kontrolovat.

To vše v nás zažehává vnitřní oheň, který nám dává sílu a odhodlání k boji. Toto léto chceme společně s vámi rozdmýchat tento oheň. Takže přijeďte se svým báglem a vášní a společně vytvořme silnější hnutí, sdílejme znalosti a zkušenosti a zároveň analyzujme a informujme se, což nám umožní vše lépe pochopit, a útočme na naše společné nepřátele. Protože chceme tento projekt tvořit kolektivně, vyzýváme vás ke spolupráci i na jeho organizaci. Zorganizujte workshop nebo diskusi během kempu, případně i podpůrnou či informační přednášku k této události. Rozhodně zde nebudeme rozšiřovat násilné situace, které už tak zažíváme každý den. Nebuď kokot a dbej na ostatní, abychom mohli být nebezpeční společně.

Více informací na https://ratattack.noblogs.org/

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.