Záchrana dvou psů

„24. prosince jsme v provincii Perugia chtěli Vánoce oslavit trochu jinak, jak bychom měli všichni, chtěli jsme vrátit svobodu a důstojnost dvěma ubohým nevinným tvorům.

Unaven jejich držením, nebo z jiných důvodů, je jejich Pán zavřel do klecí, kde na ně úplně zapomněl, po několika stížnostech přišla kontrola, ale pro ně to bylo v pohodě, nic divného.

Dva psi v klecích se doslova brodili v hovnech, bez vody a jídla, vyděšení, hladoví a mrznoucí, ale všechno bylo v pohodě.

Jejich Pán, bývalý policajt je (určitě na radu někoho jiného) nechal zmizet, ale lidem se podařilo zjistit, že je uklidil do domu svého známého nedaleko od jeho domova, kde jsme se ocitli před klecí 2×1 s 5 cm hoven na zemi, zmrzlou vodou a jídlem, bez přístřešku, naplno odhalené chladu zimní noci. Oba se neúspěšně snažili skrýt ve zbytcích ubohé boudy, jeden z nich měl vážnou bursitidu a oba měli zarudlé oči z nočního chladu a zánětu spojivek …

Zatímco oslavovali, smáli se a radovali se v teple svého domova, objevili jsme se na pozemku a násilím otevřeli klece a psy odnesli. Zpočátku byli nedůvěřiví, ale jakmile dostali čumáky z klece, sami nás tahli pryč.

Oba teď žijí daleko, kde mají domov, rodinu, gauč, na kterém mohou být, postel, kde mohou spát, zahradu, kde si mohou hrát, a lidi, kteří je plní láskou.

Ve společnosti, kde je normální takto zacházet se zvířaty, nemůžete čekat, že se instituce o něco postarají, nebo pomohou, proto vyzýváme každého, kdo ví o podobné situaci, aby nejdřív jednal.

Čas na přímou akci!
A.L.F.“

Převzato ze Země především

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.