1. dubna, Kolín nad Rýnem: Blokáda uhelného vlaku

Akce začne v 11 hodin klimatickým festivalem na promenádě Marcela Prousta a od 3 hodin odpoledne odstartuje blokáda na železniční trati v místním lese.

Rok 2017 bude rušným rokem akcí proti těžbě lignitu. V srpnu přijedou tisíce lidí do rýnského uhelného regionu za účelem masivní akce občanské neposlušnosti. V listopadu se bude konat další důležitá událost během klimatického summitu v Bonnu (COP23), přičemž po celou dobu jednání bude probíhat klimatický kemp. A mezitím se odehraje akce Ende Galende v Kolíně nad Rýnem, při níž budeme blokovat vlak přivážející uhlí z rýnského regionu – z Frechen do Merkenichu.

Tímto vyzýváme RheinEnergie a město Kolín nad Rýnem k okamžitému přepnutí z fosilních zdrojů na obnovitelné energie!

RheinEnergie s podílem 4,9 % obnovitelné energie je daleko pod limity – většina energie stále pochází z uhlí. Díky tomu jsou neustále další vesnice přemisťovány a lesy ničeny. Zůstává pouze „Díra“, která je větší než města Cáchy a Düren dohromady. RheinEnergie je z 80 % vlastněna městem Kolín nad Rýnem a z 20 % RWE. Vyzýváme proto Kolín nad Rýnem, aby využil svého vlivu, přešel na obnovitelné zdroje a zároveň převedl zdroje teplárny Merkenich na přírodní plyn.

Zpátky do budoucnosti! Pryč s uhlím! Chceme úplně skoncovat s fosilním kapitalismem!

Nebojujeme však jen proti uhlí, frakování a zemnímu plynu, ale také v otázkách logiky zisku a růstu. Tyto filozofie podporují chybná řešení tržních mechanismů, velkokapacitních projektů a pokračujícího drancování globálního Jihu. Zatímco několik energetických konglomerátů znamenitě vydělává za podpory dotačního systému, ti samí odpojí energii 350 000 domácnostem v Německu ročně, ponechávaje své vlastní zaměstnance ve víře, že uhlí zde bude navždy.

Potřebujeme plán, v němž my jako celá společnost budeme organizovat a financovat sociální a ekologickou transformaci – za a mimo kapitalistickou logiku zisku. My všichni trpíme konsekvencemi energetické politiky, a proto chceme hrát společnou úlohu: za demokraticky organizovanou dodávku energie.

Na nepřístojný rok 2017!

Náš kolektiv organizuje různé klimaticky aktivistické akce a solidarizuje s okupanty Hambachského lesa. Neustaneme s naším zasahováním do těžby hnědého uhlí, dokud nebudou naše požadavky naplněny.

Pro více informací v němčině navštivte:
http://endegelaendekoeln.blogsport.eu

 

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.