První otevřená záchrana v Rusku

Převzato ze Země Především!

Ruští aktivisté před několika dny podnikli první otevřenou záchranu v dějinách Ruska.

Vydali následující prohlášení:

“Neskrýváme sebe ani své tváře, protože na našich činech neshledáváme nic nemorálního. Jen jsme zachránili tři živé bytosti před krátkým, ubohým životem a bolestivou smrtí.

Alice, Zoya a Josephine – tato jména jsme dali těm, které jsme osvobodili, protože je považujeme za jednotlivce, ne zboží na prodej.

Tito tři krocani měli štěstí. Nepůjdou s ostatními na porážku. Místo toho vidí slunce, dýchají čerstvý vzduch a chutnají skutečnou trávu.
Zoya a Alice si z velkochovu odnesly zraněné končetiny, atrofované svaly a zlomené kosti. Josephine trpí infekcí, oteklými klouby a trichomoniázou. Neustále vzdychá bolestí.

Všechny tři musí projít rozsáhlou rehabilitací. A bude trvat měsíce, než budou vůbec schopny pořádně chodit.

V tomto ohledu nejsou zachránění ptáci výjimkou. Téměř všichni ptáci ve velkochovu byli v podobném stavu, protože je s nimi zacházeno jako s věcmi a jejich řádné krmení a léčba se nevyplatí.

Musíme ukončit toto nesmyslné a neospraveditelné násilí vůči zvířatům a přestat je využívat na jídlo, oblečení a zábavu. Můžete to udělat hned, když se připojíte k milionům jiných po celém světě a stanete se vegany.

Co se nás týká, budeme pomáhat zvířatům, dokud nebudou uzavřena poslední jatka a poslední klec nebude otevřena.”

21. června ruská média uvedla, že policie začala vyšetřovat pět aktivistů kvůli “krádeži” tří krocanů z velkochovu v moskevské oblasti. Za to jim hrozí až pět let odnětí svobody.

“Samozřejmě se necítíme být vinni z krádeže. Jsme přesvědčeni, že záchrana tří životů nemůže být zločinem.

Možná jsme překočili naši dobu, ve které je vražda tisíců živých bytostí každý rok povolena zákonem, ale záchrana tří zvířat z koncetračního tábora je trestána vězením.

Víme však, že jsme udělali správnou věc a svých činů nelitujeme. Žádáme o podporu zvířeckoprávních aktivistů po celém světě a šíření této informace co nejdál to jde.”

This entry was posted in Novinky, Reporty. Bookmark the permalink.