Skillsharing Camp v hambachském lese

Přinášíme vám pozvánku na každoroční akci v hambachském lese, který je již necelých šest let okupován místními i zahraničními ekoaktivisty. Cílem celého kempu je sdílení zkušeností, navazování kontaktů a v neposlední řadě i oslava. Po dobu dvou týdnů můžete navštívit různé workshopy, sami nějaký zorganizovat nebo jen potkat úžasné lidi!

FAQ neboli nejčastěji kladené dotazy:

Co to je Skillsharing Camp v hambachském lese?
Jde o dvakrát do roka organizovaný politický kemp, který se koná v lese okupovaném po dobu posledních šesti let. Najdete zde různé přednášky, diskuse, ale i sdílení praktických zkušeností. Během dvou týdnů se můžete některé z akcí zúčastnit, zorganizovat ji nebo jen přijet a poznat skvělé lidi.

Kdy se koná tento kemp?
Tento rok proběhne kemp od 26. března do 8. dubna. Samozřejmě můžete přijet dříve, například víkend před akcí. Nebo klidně ještě dříve. Nebo zůstaňte o pár dní (či let) déle. Nebo se zúčastněte jen některé části kempu. Je to čistě na vás.

Co to stojí?
To nemusíte řešit. Jedná se o radikálně levicový projekt, takže peníze by neměli být důvodem pro účast nebo neúčast na kempu. Každý ať dá, co je v jeho možnostech.

Měl bych si vzít něco s sebou?
Pokud máte stan a / nebo spacák s karimatkou, bylo by skvělé si je zabalit na cestu. Pokud ne, tak to také není problém.

Dojde k aktům občanské neposlušnosti?
Na tuto otázku můžeme odpovědět jasné anone. Z našeho pohledu je hlavním cílem občanské neposlušnosti posílení sebe sama pro politickou akci. Nicméně k tomu dochází jen v omezené míře, pokud malá skupina lidí oznámí občanskou neposlušnost, předurčí povahu akce a ukáže (například) cestu k rypadlu (což neznamená, že by akce typu Klimakemp nebyly správné nebo důležité). Tudíž se nebude organizovat žádný kolektivní akt občanské neposlušnosti. Je však možné, že se nejdříve naučíte spoustu znalostí, které se hodí k občanské neposlušnosti a následně potkáte skupinku lidí, která je stejně jako vy bude chtít využít v praxi. Takže se můžete určitě setkat s lidmi, kteří budou chtít pořušit zákon, ať už během konání kempu nebo po něm.

Co když během té doby musím jít do školy nebo do práce?
Snažili jsme se seč jsme mohli, aby se konání kempu sešlo s co nejvíce volnými dny na univerzitách. Samozřejmě, pokud musíte jít do školy v Ostravě, tak vám to asi příliš nepomůže. Ale je to skutečně překážka? Můžete se omluvit ze zdravotních důvodů nebo se prostě neukázat. Myslíte si, že si svůj čas užijete více během dvou týdnů pracovního otroctví, případně ve vzdělávací instituci? Jít za školu nebo se vybodnout na práci může být vaším prvním krokem ke svobodnějšímu a sebeurčujícímu životu!

Ale já opravdu nemůžu přijet!
Jsi na jiném festivalu, politickém kempu nebo ve vězení? Dobrá, omluva se přijímá. Až ti to bude více vyhovovat, můžeš se u nás v lese kdykoliv zastavit.

Těšíme se naviděnou!

Kontaktní údaje:

Telefon: +49 152 1899 5045
Email: skillsharing.hambacherforst(a)riseup.net
Web: https://hambachforest.org (web v němčině, angličtině, francouzštině a španělštině)
Mapa: Open Street Map
This entry was posted in Bleskovky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.