Pár informací z Ruska

Ve 29 městech po celém světě se v období kolem 11. června konaly akce na podporu uvěznění Marie Mason a Erica McDavida. Ve městech jako Barcelona, Tel Aviv, Montreal, Helsinki, Toronto a Melbourne se odehrály na jejich podporu různé akce, jako jsou promítání filmů, psaní dopisů, fundraisng a další. V Rusku jako projev solidarity s nimi vzplály plameny Earth Liberation Front. Komuniké k těmto akcím je zde:

“Pro mě je solidarita neustálé vybízení k boji, je to pokračování a vývoj boje, za který jsou kamarádi zajati.” Gerasimos Tsakalos, Spiklenecké Buňky Ohně

1.6. jsme zapálili elektrické vyměřování a kontrolní stanice ve dvou podzemních údržbových buňkách vodního komunikačního systému, který vedl horkou vodu do vojenského zpravodajského místa v lese Butovskiy. Navíc k tomu, že je to infrastruktura pro vojsko, bylo vykáceno více než 800 stromů během pozemních prací pro toto potrubí vodního zásobování. Pro komplikace zásahové jednotky jsme dále osázeli hřebíky silnici, kterou používají k údržbě systému.

05.06 jsme spálili rypadlo na místě výstavby dálnice západně od Moskvy (směr Volokolamsk).

06.06 a 10.06 jsme vyvlastnili nějaké konstrukční náčiní a zničili geologickou výměru na mýtinách v lese Butovskiy.

11.06 jsme se vlámali do dalších podzemních udržbových buněk a založili oheň na všech digitálních a analogových přístrojích a vybavení uvnitř.

Věnujeme tyto útoky Marii Mason a Ecircu McDavidovi. Nemáme tu čest se s nimi znát osobně, ale jejich rozhodnutí chránit naši Planetu a vědomou volbu, kterou učinili nejen pro akci, ale také stát si za svým i pod tlakem státní represe, nás inspiruje a pomáhá nám pokračovat na naší cestě.

V Rusku dále pokračuje boj o les Khimki. Pokusy o perzekuce ruských aktivistů nezastrašil lid v pokračujícím odporu proti dálnici. Boj pokračuje. Nejen, že na Silvestra vzplál na konstrukčním místě netradiční ohňostroj na stavební technice, ale uplynulé týdny obránci lesa založili kemp pro obranu před ilegální těžbou. Každou noc nasazují své životy v riziko a každý den jsou vystaveni eskalujícímu násilí, včetně násilných útoků ze strany soukromé bezpečnostní síly a neznámých rváčů. Již byli zranění – zlomené nosy, rozbité hlavy – ale není to zbytečné. Byli zatím úspěšní v zastavení těžby dřeva, alespoň dočasně.

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.