Protestní happening v Mostě a v Ústí nad Labem

V úterý 12.7. a ve středu 13.7.2011 asociace ALERTA pořádá protestní happeningy s informačními stánky a hudbou v centru Mostu a v Ústí nad Labem. Smyslem těchto akcí je vyjádření protestu proti plánům na výstavbu spalovny v Komořanech. Happeningy se zaměří také na propagaci smysluplných alternativ k současné odpadové politice, která je nedůsledná a selhává při snahách o snižování produkce odpadu.

V rámci happeningu mohou přítomní lidé získat informační tiskoviny, veřejně vyjádřit svůj názor a pobavit se při poslechu folkařů Tom 77 a Dáša fon fl’aša. Večer po happeningu bude od 20:30 hodin následovat promítání Mobilního kina ve veřejném prostoru ulic. Promítat se bude film Architekt odpadu. Bližší informace o promítání je zde:

Start happeningu v Moste je v 15:00 hodin na 1. náměstí a v Ústí nad Labem je start v 15:00 hodin na Lidickém náměstí. Program bude zajištěn až do podvečerních hodin!

Už nyní se těšíme se na vaší aktivní účast!

Neváhejte společně s námi vyjádřit protest proti plánům společnosti United Energy, která chce vystavět spalovnu odpadu v Komořanech!

Usilujme společně o podporu preventivních opatření, o zkvalitnění recyklačních služeb a o zřízení městské kompostárny v Mostě!

Skutečnou alternativou ke skládkování odpadu není spalovna, ale kombinace důsledné prevence, materiálového využití odpadu, recyklace, kompostování a mechanicko-biologické úpravy odpadu! Pokud s tímto postojem souhlasíte, pak neváhejte a pojďte ho s námi vyjádřit a podpořit na veřejných shromážděních v Mostě a v Ústí nad Labem!

převzato z alerta.cz


This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.