Anonymous podporují radikální environmentalisty

RSbr1-150x150Pravděpodobně italská větev hacktivistického hnutí Anonymous započala s operací Green Rights, při které několikrát zaútočili na různé cíle, které systematicky ničí přírodní prostředí planety. Již v červenci 2011 uskutečnili několik akcí proti těžbě ropných písků, dále se jim podařilo vyřadit z provozu stránky potravinářské korporace Monsanto, která vyrábí a obchoduje s geneticky modifikovanými plodinami. Uveřejňujeme zde překlad přepisu videa s manifestem Operation Green Rights, dále uveřejňujeme podrobnosti o akci proti těžbě ropných písků. Operace Green Rights nekončí, ale již brzo bude pokračovat Operation AmaZonaSave 3.0! Na stránkách Operation Green Rights můžete nalézt prohlášení Anonymous k operaci AmaZonaSave, kde mimo jiné jako důvody k akci uvádí stavbu přehrady Belo Monte, o které jsme v minulosti také informovali. Již tam naléznete i instrukce k akci. Nažhavte své IRC kontakty a LOIC bombardéry a můžete se snadno připojit…

Manifest Operation Green Rights

Anonymous začali jako idea, která spojuje lidi světa v boji za lidská práva a svobodu. Stejné ideály, které vedly ke zrození této nové frakce Anonymous.
Operace Green Rights je výsledkem naší frustrace, když vidíme lidskou rasu zotročenou zbožštěnými penězi, pro které páchají vraždy, vykořisťují a utlačují lidi a jdou proti principům demokracie a lidské ohleduplnosti, které by měly být základem jakékoliv moderní civilizované země. Viděli jsme války kvůli černému zlatu, lidské diktátory svolné k obchodním smlouvám, miliardy utracené za výzkum a nukleární válku a škrty ve financování výzkumu obnovitelné energie a ponořené ropné tankery, které způsobily poškození planety. Navíc globální oteplování způsobené touto politikou se stává realitou, se kterou musíme počítat. Ledovce roztávají, mořská hladina stoupá, ozónová díra narůstá, klimatické změny mění klimatické podmínky, zvířecí druhy vymírají…

Současná globální politika mnoha velkých korporací a mnoha vlád je pošlapávání našich práv a práv všech ostatních živých bytostí, pouze kvůli penězům. My tomu říkáme stop operací Green Rights!

Operace Green Rights chce pro naše děti život v civilizovaném světě, který je uvítá s otevřenou náručí a respektem k životu a vlastní přirozenosti. Chceme, aby Matka Země pokračovala ve zdravém životě a umožňovala život ve své kráse. Nechceme již vykořisťování lidí a prolévání krve v ulicích ve jménu chamtivosti.

Jsme Anonymous
Jsme legie
Neodpouštíme
Nezapomínáme
Očekávejte nás

Project Tarmeggedon: Anonymous zacílili na ropné písky

Stále rostoucí hacktivistická skupina Anonymous oznámila plány napadnout Exxon Mobil, ConocoPhillips, Canadian Oil Sands Ltd., Imperial Oil, Royal Bank of Scotland a mnohé další při operaci nazvané Project Tarmeggedon. Anonymous oznámili plán projektu v prohlášení z 12. července 2011:

Anonymous operace Green Rights volala po vaší pozornosti k naléhavé situaci v Severní Americe způsobené nezměrnou chamtivostí obvyklých podezřelých: Exxon Mobil, ConocoPhillips, Canadian Oil Sands Ltd., Imperial Oil, Royal Bank of Scotland a mnohých dalších.

Tento víkend se sejdou aktivisté podél U.S. Highway 12 v Montaně na protest proti přeměně poklidné divočiny na industriální dopravní trasu, přepravující „meganáklady“ těžebního vybavení ropných písků do Alberty v Kanadě.

Anonymous se nyní připojují k boji proti „Velké Ropě“ v srdci Spojených států. Stojíme solidárně s jakýmikoli občany ochotnými protestovat proti korporátnímu útlaku. Anonymous nebudou lhostejně postávat a nenechají tyto environmentální krutosti jen tak pokračovat. Toto není čistá energie budoucnosti, která nám byla slibována.

V několika následujících dnech užijeme síly, které máme, k rozšíření informací o tomto plánu a zapletených korporacích. Aktivně hledáme úniky informací, abychom mohli odhalit korupci, o které VÍME, že se za tím skrývá. Anonymous budou podporovat aktivisty 13. a 14. července, až začnou s občanskou neposlušností a přímou akcí, aby konfrontovali tento ohavný problém. Vyzýváme vás k zapojení. Občané Montany a Idaha, pokud jste dostatečně blízko, žádáme vás k připojení se k lokálním protestům, přidejte se k manifestaci Highway 12. Pokud nejste, připojte se k nám na IRC uvedeném níže a užijte si to.

Pokračující rozvoj ropných písků je zásadní krok zpět ve snaze omezit globální oteplování. Anonymous to nestrpí bez boje a operace Green Rights bude vždy podporovat práva lidí žít v neznečištěném světě a pomohou ho zabezpečit do budoucnosti. Touto cestou nebo jinou.

Jsme Anonymous
Jsme legie
Neodpouštíme
Nezapomínáme
Očekávejte nás

Operace AmaZonaSave 3.0: oznámení pro viníky

Jíž během několika předchozích operací byly úspěšně napadeny stránky jihoamerických vlád a těžebních a energetických korporací, které se podílejí na likvidaci amazonské přírody. Následující prohlášení je uveřejněno na stránkách Operation Green Rights a je směřováno energetické společnosti, která staví v Brazílii obří hydroelektrárnu Belo Monte.

Chceme vyjádřit odsouzení projektu přehrady Belo Monte energetické společnosti Norte Energia. Amazonský ekosystém je pro celou planetu nezbytným a přehrada jej nenávratně poškodí. Stejně tak domorodá komunita Kayapů je projektem poškozena.

Místo přehrady znečišťuje vodu řeky Xingu. Je to zřejmě vážnější, protože Kayapové pijí vodu z řeky, ve které také rybaří.

Charta Spojených národů o právech Domorodých obyvatel deklaruje, že s jejich autoritami by měly být projednány implementace jakýchkoliv projektů ovlivňující jejich území. S Kayapi nic Norte Energia nekonzultovala, to znamená, že byla porušena lidská práva. Kayapové mají právo přehradu odmítnout.

Mnoho z 24 000 lidí bude z oblasti vysídleno a stavba přehrady způsobí zaplavení jejich domovů.

Stejně tak Ixilové v Guatemale jsou ohroženi projektem hydroelektrárny Enel Green a nikdo o tom s Ixili nemluvil.

Hydroaysen je další projekt přehrady v Chile, který by zničil ekosystémy Patagonie.

V Mexiku získala licenci těžební společnost First Majestic Silver Corp kopat na posvátném území kmene Huichol. Celá oblast by byla zničena a původní obyvatelé vyhnáni.

Všechny tyto skutečnosti ukazují, jak velké korporace způsobují destrukci přírody a etnicky čistí přírodní komunity v celé Jižní Americe.

Operace Green Rights a Anonymous neakceptují, že tyto prastaré a mírumilovné kultury budou obětovány ve jménu tupé hamižnosti.
ENEL, ENDESA, NORTE ENERGIA, vaše hydroelektrárny nejsou čisté, kontaminují bolestí a utrpením prastaré a mírumilovné civilizace po světě. Je čas vybrat obnovitelné zdroje energie s nízkým dopadem na životní prostředí.

Občané světa přišel čas bojovat proti neokolonialismu velkých těžebních a energetických společností.

GreenAction

This entry was posted in Reporty and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Anonymous podporují radikální environmentalisty

  1. Pingback: Anonymous chystají akce proti přehradě ENEL v Kolumbii #OpQuimbo | GreenAction