Tim DeChristopher propuštěn do „domu na půl cesty“

Tim-smile-300x200-150x150Tim DeChristopher je americký environmentálně politický vězeň, který provedl sabotáž během dražby pozemků. Byla to sabotáž v bílém límečku, protože záměrně vyhrál dražbu pozemků, na kterých měla probíhat těžba fosilních paliv, ač věděl, že je platit nehodlá. Přestože pozemky nezaplatil, povedlo se mu tím těžbu na nějakou dobu zablokovat. V červenci 2011 mu americká justice za tuto přímou akci ve prospěch klimatické spravedlnosti vyměřila dva roky natvrdo. Více například na blogu Jana Hanuše.

Tim byl v současnosti přepraven do „domu na půl cesty“ (zařízení, kde se umísťují vězni před propuštěním) v Salt Lake City v Utahu, kde si doslouží zbytek svého trestu. Navzdory mnohým mediálním zprávám nebyl úplně „propuštěn“ a zůstane uvězněn až do 21. dubna 2013. Jako federální vězeň nemá právo mluvit do médií a médiím a návštěvníkům není dovoleno vstupovat do „domu na půl cesty“ bez souhlasu Vězeňského úřadu. Žádáme média a podporovatele Tima DeChristophera respektovat tyto pravidla a pokud chcete žádat o návštěvu nebo kontaktovat za média, obraťte se na Dylana Rose Schneidera.

Dylan@peacefuluprising.org

Tim DeChristopher bude mít novou poštovní adresu, takže zatím neposílejte dopisy do věznice FCI Englewood. Vězeňské úřady nepřeposílají došlou poštu, takže by vaše vyjádření podpory a solidarity nebylo doručeno. Novou adresu naleznete v nejbližší době zde.

Earth First Newswires

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.