Začala evikce v Hambachu

Tripod-150x150Když na podzim opadá listí ze stromů, začínají evikce  lesních protestních kempů… Ve Francii to letos odnesl kemp v lese Rohanne v Notre-Dame-des-Landes a v Německu les Hambach…

Evikce osquatovaného lesa Hambach začala včerejší ráno. Les, který se nachází v Rýnském uhelném revíru (poblíž Kolína), je osquatován od dubna, proto aby zastavil jeho vykácení. RWE kácí stromy proto, aby zvětšili největší povrchový důl v Evropě, kde se těží hnědé uhlí. Rýnský hnědouhelný revír je největším zdrojem oxidu uhličitého v Evropě.

V lese a okolí se nachází několik set policistů a aktivisté jsou zamčeni na stromech a na zemi. Odřezali spojovací cesty, aby zabránili policistům dostat se do stromových domů. Policie odstranila okupovaný tripod na silnici vedoucí ke squatu. Policisté mají specielní lezecké jednotky. Na zemi již bylo několik aktivistů zatčeno. Hlavní most vedoucí k lesu je uzavřen. Na mnoha místech v Německu probíhají solidární akce. Zorganizuj ve svém městě svou akci k podpoře vzdoru hnědému uhlí a za les Hambach. Vyhledejte si kanceláře RWE.

K solidárním akcím se již přihlásili lidé v Berlíně, Hamburgu, Kolíně nad Rýnem, Essenu. Podpořte je i vy ve svém městě. Kontaktní místa RWE v Česku jsou zde. Možná v lese ještě letos opět vyroste nový kemp. 😉 Více informací naleznete na blogu Hambachu v „anti-eviction guide“. Více podrobnějších informací o evikci naleznete taktéž na blogu Hambachu.

Hambach Forest

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.