Sabotér těžby plynových břidlic odsouzen na šest měsíců

tanner-long-2012-pa-150x103Co můžeme k věci říci? Nebylo jasně vysvětleno, proč to udělal. Ale potřebuje to snad nezbytně vysvětlení? Kdokoliv riskuje svou svobodu, když útočí na místa těžby frackováním v Marcellus Shale a během jediného odpoledne uspěje v pozastavení činnost na tři měsíce, je hrdinou pro všechny, kteří pijí vodu a nenávidí korporace.

Příběh nebyl příliš rozšířen mimo lokální média, ale zde naleznete krátkou zprávu, která obsahuje srdce oblažující obrázky převrácených buldozerů na zničeném těžebním místě. Tanner Long (21 let) z Trout Run v Pennsilvánii (USA) se údajně přiznal k ambicióznímu činu vandalismu, který se odehrál 30. srpna 2012. Byl odsouzen na konci ledna k šesti měsícům vězení (s minimální ostrahou) a pět let dohledu. Můžete mu zaslat dopis:

Tanner J. Long #3625
Lycoming County Prison
277 West Third Street
Williamsport, PA 17701

Co se o případu ví: V září 2012 vypsala Brubacher Energy Services odměnu 10 000 dolarů za informaci vedoucí k zatčení nebo usvědčení toho, kdo poškodil konstrukční zařízení v Loyalsock State Forest. Podle Myron Brubachera, majitele společnosti, „Jednoduše pokáceli stromy, čímž zatarasili přístup na silnici, kde bylo umístěno naše zařízení.“ Vandalové, kteří nějakým způsobem získali klíče, využili některá zařízení ke zničení jiných kusů zařízení. Celkové byla nahlášena škoda 120 000 dolarů (cca 2 a čtvrt milionu Kč). Brubacher řekl: „Rozválcovali několik kusů vybavení, jedna naše mašina byla převalená na bok. Opravit škody trvalo tři měsíce.“ Dodal, že po této události společnost zvýšila ostrahu.

Earth First Newswire

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.