Cyklo-karavana „Reclaim Power Tour“ podpoří německé eko-kampaně

cropped-78912-150x150Cyklo-karavana navštíví, propojí a podpoří různé energetické kampaně v Německu během léta 2013. Od východu na západ pojedou lidé na kolech. Od jihu budou lidé stopovat. Naším cílem je klimatický kamp poblíž Kolína. Hledáme spoluaktivisty!

Okupace lesa, blokády vlaků, nové skupiny proti frakování a CCS (technologie carbon capture and storage – ukládání uhlíku pod zemí), protesty proti dovozu uhlí do Hamburgu: klimatické hnutí se dalo na pochod! V létě pomůžeme vše ještě víc rozjet: chystáme se propojit epicentra lokálních energetických kampaní velkou cyklistickou a stopařskou túr. Obě budou končit na Klimatickém kempu v Porýní (23.8. až 1.9. 2013). Poté bude následovat mezinárodní Reclaim the Fields Camp (28.8. až 5.9. 2013) a čtyři dny akcí (28.8. – 1.9. 2013). Připojte se k nám!

Naše představy o energetickém přechodu jsou rozdílné!

Najednou všichni chtějí energetický přechod.  Nezaleží zda RWE, Vattenfall (energetická společnost), německá vláda nebo konzervativní tisk. My chceme energetický přechod také: ale trochu jiný! Energetičtí giganti sní o nekonečné expanzi fosilních přechodných technologiích, aby si mohli zabezpečit své zisky. Zatímco pro nás znamená skutečný energetický přechod okamžitý výstup z uhelné a jaderné energie.To znamená malé, sociální a ekologické energetické projekty založené na zájmu lokálních komunit.

Zelený kapitalismus nám nepomůže omezit katastrofický dopad klimatické změny. Jediným řešením je zapomenout na absurdní systém, který udržuje neustálý růst. Ekologická krize je ekonomický růst. A chudoba není nezbytným důsledkem ekonomické krize ale v systému, který je založen na vykořisťování, běžnou podmínkou. Na celém světě lidé bojují proti nespravedlnosti, a grassroots hnutí spojují síly. Je možné vytvořit svět po kapitalismu, kde každý povede Dobrý Život! Každá akce brání odevzdanosti! Převezměte nad sebou opět moc!

Reclaim Power Tour

Úspěch tour záleží také na tom, kolik lidí z různých prostředí se zapojí:

– Staň se organizátorem tour!

– Zorganizuj zastávku a rovněž akci, na kterou se může přidat mnoho lidí!

– Připoj akce nebo události, které plánuješ do kontextu Reclaim Power Tour!

– Prostě se k nám přidej na kole!

– Napiš nám na info@reclaimpowertour.org a řekni nám o tvém návrhu – budeme ve spojení!

Můžeš nalézt doposud naplánované zastávky tour na této mapě.

  Rádi přidáme vaší lokální energetickou kampaň na tuto mapu a odkážeme ji na našem webu.

 Pro hlavní trasu naší cyklo-karavany plánujeme již tyto zastávky: Klimatický kemp v Lužici, Berlín (Energy Table, A100, uprchlický kemp), Lüchow/Wendland (jaderná elektrárna, fracking), Osnabrück (fracking), Düsseldorf (Rheinmetall)

 Pro stopařskou tour jsou diskutovány následující zastávky a témata: Freiburg (jaderná elektrárna), Frankfurt (finančnictví, letiště), Stuttgart (hnutí Stuttgart21).

 Navrhovaná trasa odráží současný stav plánování. Jak bude nakonec Reclaim Power Tour vypadat záleží, kde a jak se zapojíš. Pokud vedeš lokální energetickou kampaň, která není podél trasy, jsi velmi vítán zorganizovat „příspěvek do tour“, který doplní hlavní trasu.

Síť energetických kampaní se dala dohromady v lednu 2012, aby těsněji propojila různé lokální energetické kampaně. Organizováním Reclaim Power Tour chceme podpořit odpor k energetickým gigantům a to také mimo dobu trvání tour. Navíc chceme předložit koncept bez-korporátních, decentralizovaných, ekologických a demokratických dodávek energie. Více informací zde a zde.

Reclaim Power Tour

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.