Původní obyvatelé Kanady zatčeni při blokádě těžařského transportu

sacredfireprotestarrest-150x150Dvanáct lidí z kmene Elsipogtog bylo v pátek (14.červen) ráno zatčeno Královskou kanadskou jízdní policií na místě posvátného ohně, který byl součástí pokračujících protestů v provincii Nový Brunšvik proti seismickým testům v oblasti. Policejní mluvčí desátník Chantal Farrah řekl, že zatčení proběhlo, protože lidé se pokoušeli blokovat nákladní auta a pracovníky. Farrah dále řekl, že sedm mužů a pět žen bylo na silnici 126, nedaleko města Moncton, vzato do vyšetřovací vazby.

Posvátný oheň byl rozpálen členy Elsipogtog dne 11. června nedaleko dálnice, kde vozidla se seismickým testováním hledají zásoby plynových břidlic. Oponenti průzkumu se obávají, že jakmile společnost SWN Resources Canada najde břidličný plyn, nebude trvat dlouho než zahájí kontroverzní těžební techniku  hydraulického štěpení, známou jako fracking. Fotky na sociálních sítích ukazují jak probíhalo zatýkání, včetně jedné fotografie, kde drží muž posvátnou dýmku v rukou, které má spoutané plastovou páskou policie.

Více informací o pokračujícím domorodém odporu proti břidličnému plynu v Novém Brunšviku zde: Shale Gas Truck Seized By Elsipogtog Native Warriors

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.