Okupace lesa v Belgii potřebuje více lidí

511275-150x150Od 1. července okupujeme les ve Wilrijk jižně od Antwerp v Belgii. Vypadá to, že se nebude jednat o velmi dlouhou okupaci, protože majitel začal všechny procedury k tomu, aby nás odsud vykopnul a zastavila se tu již na jeden den policie. Naléhavě potřebujeme více lidí (lezce a pozemní bandu!), aby nám pomohli okupovat les a učinili pro policii co nejobtížnější nás vyklidit.

Takže pokud můžeš několik dní své přítomnosti věnovat ochraně lesa a pomoci nám vybudovat chodníčky, platformy a kuchyň, prosíme, zastav se u nás.

Adresa: Fotografielaan 7, Wilrijk, vlak jede do Antwerp Central, dále z Rooseveltplaats bus číslo 500 do Boom, vystup poblíž Pizzahut (poptej se řidiče busu), běž k Pizzahut, zatoč doprava, na konci ulice běž doprava, první vlevo, uvidíš transparenty.

Můžeš nás kontaktovat na steungroep.groenoord@gmail.com nebo 0485507274. Více informací zde nebo skrze facebook: van steungroep groenoord.

Oblast byla zmapována jako zalesněná již v roce 1771 a jedná se o ekologicky velmi hodnotný dubový les, který je domovem pro mnoho druhů ptáků a ohrožené druhy netopýrů. Les je špatně zamapován a od roku 2005 je evidován jako průmyslová oblast. Vlámsko (Flandry – holandsky mluvící část Belgie) je, co se týče lesů, druhou nejchudší oblastí Evropy. Jen 8 % území je zalesněno. Okolo třetiny těchto lesů je špatně vytyčeno, což znamená, že jsou ohroženy. Často jsou tyto lesy vykáceny, aniž by se o tom kdokoliv dozvěděl. Takže nebojujeme pouze za tento jediný les, bojujeme za spravedlivější lesní politiku ve Vlámsku.

Majitel chce vykácet les, aby mohl postavit kanceláře a sklady, ale není jisté, zda má někoho, kdo by si budovy pronajal. Jeho bývalý obchodní partner ukončil kontrakt, protože došlo k prodlevě v jeho plánech. Ve Vlámsku je hromada prázdných kancelářských budov. Minutu chůze od lesa jsou čtyři prázdné budovy, které mohou být renovovány nebo strženy, aby uvolnily prostor pro novou výstavbu. Přesto chtějí pokácet les.

Přestože jsou v oblasti velké problémy s vodou, nikdy zde nedělali řádný geologický průzkum. Voda nemůže proudit kamkoliv, takže některé části lesa jsou často zaplaveny vodou, která již zabila mnoho stromů.  Jsou zapotřebí měření, která zajistí přežití lesa.

Kdykoliv se ve Vlámsku kácí les, mluví se o kompenzacích. Což je hromada hoven. Nemůžeme jednoduše vykácet les zde a vysázet nový někde jinde.

Je načase, abychom si uvědomili, že stromy mají vnitřní hodnotu, a abychom zastavili myslet jen na peníze.

ŽÁDNÝ KOMPROMIS PŘI OBRANĚ MATKY ZEMĚ

Pomožte nám bránit stromy!

groeNoord a Groenfront! (holandská větev Earth First!)

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.