Anonymní skupina propustila 2400 norků z kožešinové farmy v Idaho (USA)

american_mink_geograph-co_-uk_2083077-150x150Norek americký je v Severní Americe původní a může po nabytí volnosti přežívat v přírodě. Následující prohlášení bylo uveřejněno na webu Bite Back.

Večer 28. července 2013 vstoupili přátelé divočiny do norkové farmy v Burley (Idaho) patřící Cindy Moyle člence rady Kožešinové komise USA (Fur Commission USA), vypořádali se s oplocením a začali s neustálým dohledem nočních strážců. Pak jsme propustili šlechtěná zvířata do divočiny otevřením více než pětadvaceti procent vězeňských cel divokých zvířat.

Osvíceni měsíčním světlem šplhalo 2400 těchto divokých bytostí ven z klecí, ve kterých strávily celé své životy v izolaci a temnotě, aby pod nohama poprvé v životě ucítily trávu. Jejich prvotní nesmělost se rychle stala kakofonií radostného kňučení, hraní, dovádění a plavání v potoku, který teče přímo za pozemkem farmy. Budou žít své nové životy v povodí Snake River.

Cindy Moyle je současně členka rady a oficiální pokladnice Kožešinové komise USA (FCUSA). Po nedávné lsti vedení FCUSA jsme cítili, že norková farma Moyleových by mohla být perfektní zkouškou efektivity komisí nově zvýšených pravidel ostrahy farem. Moyleovi jsou norkovou dynastií v Idaho, provozující až osm farem, mají vlastní výrobu krmiv a koželužnu. Kvůli pochybnostem o naší vynalézavosti a lstivosti byly v minulosti farmy Moyleů nazývány jako neproniknutelné. Je to vskutku poprvé, kdy se někdo pokusil o akci proti jedné z nich.

Majíce nyní radost z jejího otestování na vlastní kůži z celého srdce souhlasíme s novými bezpečnostními směrnicemi FCUSA. Jsme šťastni, když vidíme členy FCUSA zvyšovat své výdaje na bezpečnost – znamená to, že pokud pořádáme nájezdy na jejich farmy, jsou blízko k bankrotu. V případě Moyleových představují šlechtitelské výsledky, které jsme zničili, přes třicet let usilovné genetické selekce. Obnova těchto genetických linií se již nepodaří.

Kromě svého podnikání škodící bezmocným zvířatům, byli Moyleovi federálně vyšetřováni za vykořisťování neevidovaných zaměstnanců a obchod s ohroženými druhy. Mike Moyle, bývalý norkový farmář a současný politický představitel v Idaho, využíval své politické pozice k blokování sousedních států Idaho v tom, aby byly schopny uznat prohnilost jeho rodiny a poslat je do mouchami zamořených věznic, což by je veřejně znemožnilo.

Kožešinový průmysl bude bez pochyb rozšiřovat lži ohledně tohoto dobrosrdečného činu.

Budou se dožadovat toho, že jsme teroristi. My tvrdíme, že pokud mírumilovné otevření klecí je teroristický čin, pak to slovo nemá žádný význam. Je vhodnější použít ho na masové věznění a zabíjení divokých zvířat.

Budou tvrdit, že tito norkové jsou domestikovaná zvířata a mimo zajetí budou trpět. Dokumentace úspěšnosti přežití farmových norků v divočině je rozsáhlá, takže dodáme pouze naši zkušenost ze sledování těchto přirozeně vodních zvířat, která strávila celý život v klecích: mířili instinktivně přímo k vodě a začali plavat a lovit.

Budou tvrdit, že podmínky na norkové farmě jsou humánní. Ptáme se, proč se potom pokoušejí skrýt tyto farmy před veřejností a tlačí na legislativu, aby kriminalizovali focení na farmách. Norci, které jsme propustili od Moyleových, žili v intenzivním vězení ve svých vlastních výkalech. Jejich utrpení bylo očividné a jejich touha po svobodě byla srdcervoucí.

Budou tvrdit, že náš nájezd může inspirovat podobné akce. My tvrdíme, že nepochybně bude. Je to nádherné, že žijeme ve světě, kde jednotlivci pravidelně provádějí krajní činy soucitu – riskují svou vlastní svobodu kvůli svobodě jiných.

Budou tvrdit, že se nezastavíme dokud kompletně a totálně neskončí zabíjení zvířat kvůli svým kožešinám. Na tom se s nimi plně shodneme.

Jednáme s láskou v našich srdcích.

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Anonymní skupina propustila 2400 norků z kožešinové farmy v Idaho (USA)

  1. Pingback: Americké léto svobody pokračuje | GreenAction

  2. Pingback: Kde jsou kožešinové farmy v České republice | GreenAction