Pokračuje silniční blokáda proti těžbě ve Švédsku

kallak-polisingripande1-copy-300x2251-150x150Následující text je od ekologických aktivistů ze Švédska, kteří se snaží zabránit těžbě rudy a žádají o podporu.

Právě nyní probíhá bitva proti těžbě v Sápmi na severu Švédska. Zabarikádovali jsme silnice vedoucí na místo, kde chce Beowulf Mining Plc. vytvořit testovací doly. Je to území Sámů (Laponců), ukradené a kolonizované Švédským státem. Stojíme solidárně s domorodou kulturou a bojujeme proti obří těžební mašinérii. Švédská policie je nyní na místě a odstraňuje překážky, aby pomohla korporaci postupovat v operacích. Nejméně šest lidí již bylo zatčeno, ale protest stále pokračuje. Pět dní pokračuje policie v této zvláštní akci, aby pomohla odporné korporaci, je to taky důvod, proč nyní potřebujeme více lidí!

Je to strategická bitva, pokud bude odpor proti dolu dostatečně silný, Beowolf nebude schopný prodat těžební místo další korporaci (což je její plán). Od testovacích jam je bezpečností okruh 150 metrů. Pokud jsou lidé uvnitř okruhu, korporace nemůže odpalovat nálože. Jak daleko je tato korporace ochotna zajít? Jsou připraveni vyhodit lidi do povětří, aby získali svou rudu? Nevíme, ale jsme připraveni zemřít, abychom je zastavili. Solidární protesty, nový bojovníci, motlitby, akce a cokoliv představíte, že by pomohlo, je vítáno!

Pro vše divoké a svobodné!

Earth First! Action Reports

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.