Žhářský útok na koňská jatka v Novém Mexiku

1375208438000-strange062813-001-1307301422_4_3-150x150V sobotu 27. července časně ráno oznámil majitel Valley Meat Co. nedaleko Roswell (Nové Mexiko, USA), že jeho koňská jatka byla terčem žhářského útoku. Plameny nespálily celá jatka, ale zdá se, že cílem byla chladící jednotka.

Inspektoři hasičů byli na místě a odebírali vzorky z trosek, aby se o tom ujistili. Tvrdili, že se jedná o něco, co nebylo zapříčiněno elektrikou nebo osvětlením, ale bylo to něčím polito, aby to vzplálo. Škoda odloží otevření provozu, protože bez chladící jednotky nemůže fungovat. Policie z Chaves County tvrdí, že je požár „velmi podezřelý.“ Podle tiskové agentury AP procházející nahlásil v sobotu úřadům, že si všiml, jak někdo přeskočil plot a polil světlou tekutinou chladírenskou jednotku.

V minulosti již údajně oponenti záměru majiteli jatek doručili různé hrozby, jako například: „Doufáme, že místo vyhoří.“ Ale je obtížné zúžit okruh podezřelých, protože seznam organizací odporujících koňským jatkům zahrnují Humane Society, USDA a další skupiny. Vyšlo najevo, že ministerstvo zemědělství dříve pozastavilo povolení pro Valley Meat, ale bylo společností zažalováno, že chyběl zákonný důvod. V tuto chvíli je povolení pro jatka uděleno navzdory nedostatku environmentálního posouzení.

Přímá akce vede k dobru. Nic takového by ještě před dvěma roky nebylo možné, protože Kongres zrušil zákaz tuzemských koňských jatek v roce 2011. Přesto většina koňského masa je pravděpodobně vyvážena do dalších zemí a do zoologických zahrad pro krmení zvířat.

Earth First Newswire

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Žhářský útok na koňská jatka v Novém Mexiku

  1. Pingback: Americké léto svobody pokračuje | GreenAction