Americké léto svobody pokračuje

illinoisfurfar1-150x150V USA proběhl třetí nájezd na kožešinovou farmu v jediném měsíci – dalších 2000 norků bylo propuštěno.

Místní média ohlásila, že 2000 norků bylo propuštěno 14. srpna z kožešinové farmy v Morris (Illinois, USA). Policie tvrdí, že obdržela hovor z farmy vlastněné Bobem Dodeghero v pět ráno 14. srpna. Celkem 2000 norků bylo propuštěno, dvě nákladní auta byla pocákána odstraňovačem nátěrů a stavení bylo posprejováno nápisem „Osvobození je láska.“

Farma je jednou z nejmenších norkových farem v zemi. Farma této velikosti (jak je ukázáno na fotografii) je typickou farmou, která může držet přibližně v rozsahu 2000 zvířat, což by zvýšilo možnost, že každé zvíře bylo osvobozeno.

Ve Spojených státech to je šestá velká akce tohoto léta. Již proběhl žhářský útok na koňská jatka, dvě vysvobození ptáků z loveckých farem, a tři vypouštění zvířat z kožešinových farem. Všechny tři nájezdy na kožešinové farmy proběhli během méně než jednoho měsíce. V pozdním červenci, bylo vypuštěno 4800 norků (pozdější počty propuštěných se liší od  původního prohlášení) z kožešinové farmy v Burley (Idaho, USA). Později v srpnu byl ze své klece propuštěn poslední rys uvězněný na kožešinové farmě v Montaně (USA).

Tato malá vlna ALF aktivity okolo kožešinových farem přichází po období útlumu od té doby, kdy Animal Liberation Front začala svou kampaň na kožešinových farmách v polovině devadesátých let. Loni se odehrálo pouze jedno propuštění zvířat z kožešinové farmy. Bylo propuštěno 13 lišek z farmy v Elkton (Virginie, USA).

Zprávy o této akci přicházejí téměř s dvoutýdenním zpožděním a nebylo o akci veřejně známo, dokud noviny z Morrisu dnes (28. 8. 2013) příběh nezveřejnili. Nebylo (zatím) obdrženo žádné komuniké a nejsou známy podrobnosti krom toho, co bylo uveřejněno v novinovém článku. Kožešinový průmysl (zatím) zůstává potichu a k incidentu se nevyjádřil.

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.