Dva aktivisté za práva zvířat jsou ve vězení kvůli údajnému držení štípaček

kevintyler111-150x150Aktivisté bojující za práva zvířat Kevin Olliff a Tyler Lang z Los Angeles byli v Illinois zatčeni a obviněni z trestného činu „držení náčiní k loupeži“. Na cestě po Roanoke v Illinois je pozdě v noci zastavila policie kvůli rutinní dopravní kontrole. Poté co Kevin a Tyler odmítli prohlídku vozidla, policie ji i přes jejich nesouhlas provedla. Policisté ve vozidle údajně nalezli převodové štípací kleště, kleště na dráty, kyselinu chlorovodíkovou, lyžařské kukly a maskáčové oblečení.

Kevin Olliff a Tyler Lang byli poté zatčeni pro „držení náčiní na loupež“. Policie k případu neučinila žádné prohlášení, neuvedla, co mělo podle nich být cílem údajné „loupeže“. Kevin a Tyler nebyli přistiženi při páchání trestného činu, nebyli zatčeni v blízkosti místa činu, ani na cizím pozemku nebo v cizím objektu. Jejich aktivistická minulost je zřejmě dostatečným základem pro obvinění, za něž jim hrozí až tři roky vězení.

Krátce po jejich zatčení byla stanovena výše kaucí. I přes to, že prokurátor žádal o nižší sazbu, soudce určil kauce 100.000 $ pro Tylera Langa a 200.000 $ pro Kevina Olliffa. Tyto částky jsou neuměrně vyšší než u jiných případů, u méně závažných zločinů je v Illinois obvyklá kauce 15.000 $. Aktivisté nyní ve vězení Woodford County Jail čekají na výsledek plánovaného projednání snížení kaucí. Podle posledních informací jim vedení věznice neumožňuje stravovat se vegansky a zakazuje přijímat knihy od podporovatelů.

Jak můžete pomoci
Za účelem informování o kauze Kevina a Tylera byla zřízena webová stránka (http://supportkevinandtyler.com/), kde se budou objevovat aktuální informace a detaily k možnostem pomoci těmto aktivistům.
Můžete pomoci následujícími způsoby:
• sdílet výše zmíněné webové stránky a informace k této kauze
• podpořit vězně finančním příspěvkem, peníze budou použity hlavně na veganskou stravu a poštovní známky
• poslat dopis – každý může vězněné podpořit dopisem nebo e-mailem. Pokud je chcete podpořit elektronickou poštou, vězni musí komunikaci sami začít. Musíte jim proto nejdřív poslat dopis se svou e-mailovou adresou, a oni vám pak odpoví.

Adresy:
Kevin Johnson #0327873943
WOODFORD COUNTY JAIL
111 E COURT ST
EUREKA, IL 61530-1252
Tyler Lang #0821889409
WOODFORD COUNTY JAIL
111 E COURT ST
EUREKA, IL 61530-1252

převzato z ABC

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.