Japonské vládní weby hacknuty Anonymous kvůli lovu delfínů

taiji-dolphin-hunt-150x150Japonské vládní webové stránky, včetně stránek kanceláře ministerského předsedy, města Taji (prefektura Wakayama), Ministerstva zemědělství, lesnictví a rybářství, Ministerstva vnitra a komunikace, napadli Anonymous – skupina hacktivistů, která provádí kybernetické akce za sociální změny.

Online zpráva zanechaná Anonymous pro vládu Japonska zněla: „ZASTAVTE OKAMŽITĚ toto vraždění, nebo se připravte na náš hněv.“ Mezinárodní tisk psal, že skupina dala toto varování vládě Japonska ve snaze ukončit zabíjení delfínů. Anonymous maji na svém seznamu cílů 22 japonských webových stránek.

Japonské velrybářské lodě každoročně pochytají a často brutálně zabijí až 17 000 malých velryb, delfínů a sviňuch (souhrnně nazývaných malý kytovci), kteří se nacházejí na jejich pobřeží. Za uplynulých 70 let bylo v japonských vodách zabito více než jeden milion kytovců.

Navzdory mezinárodní kritice japonských velrybářských metod, tvrdí představitelé země, že jejich velrybáření je tradice.

North American Animal Liberation Press Office

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.