Utrpení v Taiji

taiji-dolphin-hunt-150x150Za poslední čtyři dny byla zátoka v japonském Taiji svědkem utrpení přes 250 delfínů. Celkem bylo zatím odchyceno 51 delfínů, z toho jsou již dva po smrti. Pět různých stád čítajících přes 250 delfínů včetně dospívajících a dětí bylo vehnáno do nechvalně proslulé zátoky v Taiji, kde již čtvrtý den prožívají traumatizující muka selektivního procesu, při kterém jsou rozbíjeny rodiny a z delfínů jsou vybíráni ti, kteří půjdou do zajetí. Zbývající skupina dvou set delfínů teď čelí brutálním jatkám, které vedou řezníci z Rybářské unie v Taiji.

Mezi původním stádem bylo také velmi vzácné albínské mládě a jeho, či její matka. Toto mládě – pro lovce velmi lukrativní úlovek, za jehož vykořisťování v delfináriích si lidé rádi připlatí – bylo úplně prvním delfínem, který byl odtržen od své matky japonskými rybáři a rovnou převezen do Muzea velryb v Taiji. V japonském tisku se objevily zprávy, že matka své mládě odvrhla a rybáři jej hrdinně zachránili, což je obyčejná, prachsprostá lež – svědkem byly tisíce lidí, kteří sledují živé vysílání z Taiji zprostředkovávané organizací Sea Shepherd.

Objevily se spekulace, že matka tohoto mláděte spáchala sebevraždu, potom, co od ní bylo odtrženo. Dobrovolnící ze Sea Shepherd – Cove Guardians zdokumentovali truchlící matku jak se snaží dostat se ke svému dítěti, hledá ho až se nakonec potopila pod hladinu a už se znovu neobjevila. Delfini jsou velmi inteligentní, sociální tvorové, kteří si vytvářejí velmi silná rodinná pouta.

Proces vybírání jedinců do zajetí je stejně násilný jako zabíjení v Taiji a během posledních čtyřech dní bylo možné pozorovat delfíny pokryté krví a snažící se zoufale utéct z dosahu řezníků a trenérů. Delfíni se opakovaně zamotávali do sítí, které se jim zařezávali do masa, v beznadějných pokusech o útěk, nebo ve snaze dostat se k ostatním členům rodiny. Jak se píše výše – zatím bylo odchyceno 51 jedinců, někteří zůstanou v Taiji, zatímco ostatní se pošlou do zábavních parků po celém světě. Zbylých 200 delfínů se stane obětí krutosti rybářů a budou pozorovat jak jim před očima umírají příbuzní a budou nuceni plavat v moři, které budé rudé krví. Největší jedinci jsou zabíjeni nejdříve. Maso těchto delfínů bude prodáno do obchodů a snědeno lidmi…

Live stream z Taiji: http://livestream.seashepherd.org

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.