Soud osvobodil francouzské anti-GMO aktivisty, kteří poničili GM vinice

vino-143x150Převzato z nechcigmo.cz

Odvolací soud ve středu osvobodil padesát čtyři aktivistů, kteří zničili pole geneticky modifikovaných vinic ve východní Francii v roce 2010. Soudce prohlásil, že stát neměl nikdy povolit, aby byly tyto vinice v otevřeném prostoru.

Soud rozhodl, že povolení ministerstva na výzkum testovaných plodin, který prováděl INRA (Národní institut pro zemědělský výzkum) v oblasti, která byla obklopená dalšími vinicemi bylo „nezákonné.“

Soudce prohlásil, že to bylo jasné selhání v odhadnutí rizik, které jsou spojené s takovým experimentem v neohraničeném prostoru a kritizoval absenci studie, která by se zabývala dopadem geneticky modifikovaných vinic.

Jean – Pierre Frick, který je mluvčí skupiny anti-GMO aktivistů řekl, že „je to pozoruhodné, protože je to poprvé, kdy jsme vyhráli při odvolání.“

Při soudu který se konal v březnu právníci, kteří zastupovali Ministerstvo zemědělství, požadovali, aby byla aktivistům uložená pokuta. U dřívějšího soudu byla většina aktivistů odsouzena k dvou měsíčním podmíněným trestům odnětí svobody a některým z nich byla taky uložena pokuta ve výši 1200 eur.

Zdroj: www.english.rfi.fr/visiting-france/20140515-french-anti-gm-protestors-walk-free-after-destroying-vineyard

Pokud chceš sledovat aktuální info, staň se fanouškem facebook stránky.

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.