Ostrované z Tichomoří plánují zablokovat kánoemi přístav s uhlím

Screen-Shot-2014-09-09-at-12.54.50-AM-150x150V říjnu letošního roku připluje skupina 30 bojovníků z 12 různých ostrovů bojujících za ochranu klimatu k australskému pobřeží, aby se postavili uhelnému a plynařskému průmyslu. K tomu použijí kánoe, které sami vyrobili, a vplují do největšího přístavu s uhlím na světě – Newcastlu, aby na jeden den zastavili vývoz uhlí.

Tento přístav při svém provozu přispívá ke zkáze celého pacifického souostroví. Kdyby byl přístav státem, umístil by se na 9. místě, co se týká vypouštění emisí do ovzduší. Pokud se neudělá nic, aby došlo ke změně v průmyslu závislém na fosilních palivech, tak spousta tichomořských ostrovů zanikne.

Tichomořští ostrované již dvacet let tráví čas vyjednáváním se státy, jako je Austrálie, aby snížily své emise a zastavily vytěžování fosilních paliv – pro záchranu jejich domovů a kultury před následky klimatických změn, jako je zvedání hladiny moře. Bohužel, tomuto se stále uhelný a plynařský průmysl brání. V nebývalé míře zvýšil těžbu, zatímco pokračuje kritika průmyslu s obnovitelnými zdroji energie. Je to radikální útok na naše ostrovy a naši kulturu.

„Aby zůstala zachována jejich kultura a ostrovy, nemůžou bojovníci za Tichomořské klima jen tak sedět a sledovat, co se děje. To je důvod, proč ostrované napříč celým Tichomořím jsou připraveni na tuto cestu do Austrálie a postavili tradiční kánoe. Navíc, a to je hlavní – bojovníci spojili své kultury, aby povstali k boji, který je potřebný k jejich vlastní záchraně.“

Příští měsíc vyplují tradiční kánoe do Austrálie, aby zastavily destrukci ostrovů, ke které dochází v důsledku této těžby. Tato akce se stane bezprecedentní a bude mezníkem v tomto boji. Vyšle do světa silnou zprávu: „Nebudeme jen nečinně přihlížet tomu, jak uhelný průmysl potápí budoucnost Tichomořských ostrovů. Je to nákladný podnik a náš tichomořský tým nashromáždil dostatek veřejných prostředků, aby zrealizoval stavbu kánoí pro tuto plavbu. Některé vklady se nám v tomto případě ve velkém vrátí.“

Pokud jsi z Austrálie nebo z blízkého okolí, přidej se k nám. Čím více lidí se připojí, tím větší a silnější bude náš požadavek.

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.