Kancelář společnosti vyměřující stavbou ropovodu Kinder Morgan byla zablokována “ropovodem”

mappipe2-150x150Aktivisté nainstalovali „ropovod“ časně ráno (7. října) přímo před kanceláří zeměměřičské společnosti McElhanney. Za tímto účelem vytvořená skupina aktivistů tvrdí, že na společnost se zaměřila kvůli jejímu podílu na vyměření kontroverzního plánu rozšířit ropovod Kinder Morgan do Burnaby Mountain. Skupina vztyčila PVC potrubí vyplněné odkapávajícím „bitumenem“ a nápisem: „Odejděte z Burnaby Mountains.“

Z prohlášení skupiny:

Časně ráno byl vchod do kanceláře McElhanney v centru Vancouveru zablokován. Dveře byly zamčeny, „ropovod s bitumenem“ zablokoval schody a byly vylepeny plakáty. Akce je reakcí na podíl společnosti McElhanney v plánu na vedení ropovodu Kinder Morgan v Burnaby.

Návrh má za cíl zvýšit množství doručených barelů bitumenu z Alberty do Burnaby a k Sališskému moři z 300 000 barelů za den na 890 000 za den. To může vést k astronomickému a nebezpečnému nárůstu v dopravě tankerů skrze úžinu Burrard. Rozšíření protíná nárokovaná teritoria mnoha původních národů a je důkazem pokračující nátlakové kolonizace a útočné kapitalistické hamižnosti. Odpor tomuto projektu je silný a neoblomný!

Ženská bojová společnost Secwepemc se ústně vyhradila proti proniknutí projektu skrze srdce jejich teritorií, původní národ Tsleil-Wuatuth spustil právní bitvu a vytvořil dohody s okolními národy slibující chránit Sališské moře, podobně místní samospráva je proti projektu. Navzdory hlasitému NE od dotčených komunit, Kinder Morgan pokračuje s projektem a najímá si společnosti pro tvorbu invazivních studií, které jsou proti právům Pobřežních Sališů a rovněž proti „kanadským“ koloniálním předpisům. Ne znamená ne a lidé, vedení domorodým odporem se neskloní korporacím!

Toto narušení vám provedla skupina přátel, která odmítá přijmout a zavázala se odporovat pokračující kolonizaci domorodých teritorií korporacemi a vládou. Odmítáme utlačující přirozenost ropného a plynového průmyslu naším bojem za klimatickou a sociální spravedlnost. Stojíme solidárně v prvních řadách s komunitami, které bojují proti destruktivním a utlačovatelským projektům těžícím přírodní zdroje.

Následně byl vchod zablokován vancouverskou policií.

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.