Zvířata osvobozena, testovací centrum vypáleno

indexPřevzato ze Země Především!

[Poznámka: Zprávy o téhle akci nám v lednu utekly, ale s radostí sdílíme dnes, o pár měsíců později.]

[TITULKY VIDEA z 8. ledna 2016, Argentina]

Zvířata využívaná posledních 300 let ve výzkumných institucích jsou obvykle zdravá zvířata pocházející z vivárií, což jsou místa uvnitř výzkumných center, která chovají zvířata. V některým případech zvířata pocházejí z centrol pro kontrolu nemocí zvířat. (Vivarium: fyzická laboratoř, kde jsou „laboratorní zvířata“ chována, držena a využívána.)

Národní univerzita La Plata kažodenně využívá stovky zvířat pro vzdělávací a vyšetřovací potřeby. Tato zvířata jsou přeměněna na předměty lidské spotřeby, JE JIM UPÍRÁNA SVOBODA, JSOU MUČENA A VRAŽDĚNA.

Nedávno jsme se rozhodli zastavit tuto nespravedlivou situaci a osvobodit některé z utlačovaných zvířat.

(Osvobození zvířat z vivária UNLP.)

26 koček

10 morčat

15 potkanů

Všichni znovu nabyli svou svobodu.

Dvě vivária byla ponechána ohni.

Nejde o izolovaný čin. Budeme pokračovat, dokud si neuvědomí, že každá akce má následky. NEPŘESTANEME, DOKUD NESKONČÍ VYKOŘISŤOVÁNÍ.

Bojovat za svobodu je zodpovědností všech.

[PSANÉ KOMUNIKÉ]

Pokrok a věda se prohlašují za nepřítele přírody a svobody, řízeny těmi, kdo mají moc a chtějí si ji udržet za každou cenu; fundamentální částí jejich vývoje je oddělení lidí od zbytku přírody a jedním ze způsobů, jak toho dosáhnou, je pomocí věznění a využívání zvířat.

Rozhodli jsme se spustit lítou kampaň proti experimentům na zvířatech, obzvláště na univerzitě La Plata, kde testují na kočkách, morčatech a dalších zvířatech.

Shledali jsme, že oheň a násilí jsou k tomu potřebnými taktikami, což není nic v porovnání s tím, co oni používají proti nelidským zvířatům, které unášejí a na kterých experimentují.

Nepřestaneme, dokud oheň, zastrašování či jakékoliv jiné potřebné metody neujasní, že testovat na zvířatech není bezpečné ani rentanbilní.

Abychom to dokázali, přijímáme odpovědnost za úplné osvobození koček, morčat a potkanů z jednoho z vivárií univerzity La Plata, stejně jako za následné žhářství.

Nešlo o izolovaný čin. Budeme pokračovat, dokud si neuvědomí, že každý čin má následky; nepřestaneme, doku neskončí vykořisťování.

Vyzýváme k sledování, zastrašování a ničení těchto a všeh vykořisťovatelů zvířat.

Štastný Nový rok, vykořisťovatelé!

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.