Poslední volání k boji

Včera v úterý 7. února vydal americký armádní sbor oznámení o konečném záměru udělit právo průchodu dakotskému ropovodu (DAPL) přes Mni Sose (řeku Missouri). Tímto aktem „přeskočil“ prosincové rozhodnutí EIS i oznamovací lhůtu vydanou Kongresem. Jedná se o bezprostřední reakci na Trumpovo prezidentské memorandum s cílem urychlit schválení projektu.

Kmeny Siouxů Standing Rock a Cheyenne River budou pravděpodobně žádat o dočasný soudní zákaz s cílem zastavit stavbu, přičemž zákonnost tohoto rozhodnutí bude přezkoumána soudem. Nicméně je dost pravděpodobné, že DAPL do té doby začnou okamžitě vrtat. Média nedávno uvedla prohlášení DAP, že jejich “nejlepší časový scénář” je 83 dnů od průchodu a pokračování ve stavbě k průtoku ropy.

Světová výzva k akci 8. února

Koalice původních obyvatel ve Standing Rock vyvolává den 8. února jako mezinárodní den nouzových opatření s cílem narušit „obchod jako obvykle“ a rozpoutat globální intersekcionální odpor k fosilním palivům a fašismu. Připojte se k jiným bojům. Myslete na budování dlouhodobých hnutí. Je to běh na dlouhou trať.

Siouxský kmen Standing Rock důsledně žádal, aby lidé šli domů, čemuž rozumíme. Bez ohledu na to zůstávají na půdě Tábora posvátného kamene, určeného k zastavení černého hada, stále ještě ochránci vody, které budeme podporovat. Vydáte-li se tam, očekávajte policejní násilí, masové zatýkání, zločinné poplatky za cokoliv, zneužití ve vazbě, cílené pronásledování a rasové profilování při jízdě po okolí atd.

Proto voláme po mimořádných akcí po celém světě. PROSÍM, tohle je naše poslední VÝZVA. Navštivte everydayofaction.org a najděte nebo zaregistrujte vlastní akci, ať už jste kdekoliv. Podívejte se na naši mapu protestů ve světě a připojte se k hromadné akci 8. února.

Tipy na akční plán

Vybízíme skupiny po celém světě, aby se připojili k modlitbě a dalším bojům proti fašismu a dominanci lidí nad Matkou Zemí.

Vyberte si cíl, který je nejstrategičtější pro vytvoření dlouhodobé spolupracovní rezistence ve vašem okolí.
Potenciálními cíli mohou být radnice, úřady vlády, ministerstev nebo armády, policejní stanice, detenční centra, banky profitující z DAPL, úřady odborů, místa, kde se konají stávky apod.
http://everydayofaction.org/

Vzkazy

Povstaňte se Standing Rock … proti porušování suverenity, zločinům proti Matce Zemi, fašismu, porušení zákona…

Šiřte informace o tom, co se děje v Severní Dakotě  – ukažte, že je to něco vážného, co rezonuje tváří v tvář Trumpovy tyranické vlády

Podpořte žádost kmene Siouxů na TRO (dočasný soudní příkaz) zastavení

Odporujte přímému útoku Trumpa proti domorodým komunitám s jeho dekrety re: DAPL & KXL. Domorodé komunity nebudou dále couvat.

Policejní násilí se zdá nevyhnutelné a masové ztráty jsou velmi pravděpodobné. Jediný způsob, jak udržet lidi v bezpečí, je provést EIS (Hodnocení dopadů na životní prostředí) a zastavit stavbu. Pokud tomu tak nebude, jakákoliv prolitá krev zůstane na rukou Trumpa a jeho jednotek.

Zdroj zde

České stopy a akce?

Možná vás to překvapí, ale také z Česka vedou ropné stopy do Dakoty. K hlavním finančním mecenášům výstavby ropovodu patří bankovní magnát Toronto-Dominion, s nímž mimo jiné spolupracuje bezpečnostní společnost přepravující peníze G4S, která působí rovněž v ČR. Zaměstnanci této nadnárodní sekuriťácké firmy se do značné míry podílejí na brutálních zásazích proti původním obyvatelům a ochráncům vody.
– zorganizujme demonstrace před sídly G4S

Mezi dalšími přispívajícími bankovními korporacemi lze nalézt např. Citibank nebo Société Générale, jejíž dceřinou společností je jedna z největších českých bank Komerční banka.
– bojkotujme tyto velké bankovní společnosti

Nemůžeme také opomenout protesty a demonstrace před americkou ambasádou a dalšími úřady.

This entry was posted in Novinky, Receptář and tagged , . Bookmark the permalink.