Obsazení lesa v Curanilahue (Chile)

Více než 40 rodin z regionu Curanilahue přistoupilo k okupaci lesa v jižní zóně města. Pozemek je majetkem skupiny Arauco Forestal Angelini. Místní obyvatelé uvedli, že nemají jiné místo, kam jít. Rodiny se usadily v sektoru známém jako “Soud mrtvých lidí” v jižní části Curanilahue. Podle některých jeho uživatelů, rodiny urychleně potřebují půdu a přístřeší, v nejbližších dnech se však potkají se členy společnosti.

Není to poprvé, co je půda využívaná společností Forestal Arauco obsazena, loni místní obyvatelé převzali místo zvané “Río Rana“. Uvádí se, že v Curanilahue existuje více než 2000 rodin bez domovů a že žádná volná půda není k dispozici, protože Forestal Arauco, více než kterákoli jiná firma, okupuje největší část pozemků regionu.

Curanilahue je jednou z oblastí nejvíce postižených chudobou, která je především způsobena systémovými a intenzivními výsadbami monokultur borovic a eukalyptů. Produkce místních obyvatel je tak odkázána na monokulturní lesy, jejichž důsledkem je vysoká míra nezaměstnanosti, vodní krize a lesní požáry.

Zdroj

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.