NoDAPL znamená NE kapitulaci!

V reakci na násilný kolonialismus přírodních zdrojů konaný zaměstnanci DAPL, policejním oddělením Morton County a armádních jednotek inženýrů se zformovalo mnoho válečných komunit (Akicitas), obývající kempy v těsné blízkosti bitevního pole proti konstrukci dakotského ropovodu na ukradené zemi jejich předků.

„Stejně jako armáda, policie, DAPL pracovníci, ochranka a investoři neoprávněně zasahují a napadají obyvatele Standing Rock, i my musíme zasáhnout a zastavit jejich aktivity prostřednictvím mnoha kreativních metod rezistence. Musíme udeřit na jejich ekonomickou zadní linii, vystát jejich zatracené peníze a rozvrátit jejich „byznys jako obvykle“.

Jsme kolektivy původních i nepůvodních ochránců vody přivolávající krajany a soudruhy s cílem udělat cokoliv, co setne hlavu tomuto „černému hadovi“. Veřejné mínění a privilegovaný liberální mýtus voleb s vašimi dolary však tuto bitvu NEvyhrají.

Jsme tu proto, abychom chránili naše komunity, NE abychom prosili mainstreamová media. Uznáváme, že korporace a armádní industriální komplex jsou zodpovědné za drtivou většinu celosvětového znečištění, NE jednotlivci nebo jedna skupina lidí. I když musíme využít VĚTŠINU z nástrojů naší metaforické „soupravy“, zahrnujících mír a modlitby, je třeba mít na paměti že válečná stezka je také významnou částí tradice a obrany Dakotů, Lakotů a Nakotů.

Připravte se, kopejte hluboko a vzedměte se, protože neexistuje žádná taková věc jako „klidný život v rezervaci nebo v zajateckém táboře“, jak to někteří rádi nazývají. Nejnásilnější věc, jakou můžeme udělat, je dovolit, aby výstavba pokračovala bez přerušení – je jen otázkou, KDY (NE JESTLI) potrubí praskne a pak už bude pozdě. Máme již řadu zdokumentovaných příkladů environmentálního rasismu, degradace a extrémních dopadů znečištění na zem a její lidi – nepotřebujeme více. Vytváříme tím precedens pro svět a komunity, které chceme budovat a ve kterých chceme žít.

V duchu Sedícího Býka povstaňme se silným srdcem, pomožme rozebrat „mírovou policii a liberální mentalitu onemocnění“ – tyto režimy a jejich privilegované pozice jen posilují naše kolektivní nepřátele a fašistické systémy, které je udržují, bohaté a elitu, která je chrání. NO DAPL znamená NE kapitulaci!

Modlitby a strategické přímé akce se mohou spojit v jeden celek, harmonii, ne však nezbytně jednotu. Všichni nemusíme dělat to samé, zpívat stejné noty nebo být součástí stejné písně odporu.

Nechť akce a protesty také vyšlou zprávu do světa, že se nikdy nesmíříme s tyranií, nepřijmeme Trumpa jako prezidenta, ani neuznáme rozhodnutí učiněné vedoucími kmenové rady IRA. Jsme jednotlivci a kolektivy, které se účastní grassrootové rezistence jako vlastní entity s vlastním způsobem!

Black Snake Killaz For Life
aneb v boji
nebojácní agitátoři v přední linii”

Zdroj

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.