Eko-aktivisté zvandalizovali Trumpův golfový klub

Několik sdělovacích prostředků přineslo zprávu o tom, jak skupina ekologických aktivistů spáchala velkou noční “dekorační” akci v Trumpově Národním golfovém klubu v Rancho Palos Verdes v Kalifornii. Pod rouškou noci se skupina anonymních jedinců vplížila do 250 milionového klubu a vyřezala zde obrovskými písmeny zprávu „NO MORE TIGERS, NO MORE WOODS“. Dokonce i pro naše potěšení celou akci natočili.

Dle vyjádření skupiny zaslaného listu Washington Post: „V reakci na prezidentovo nedávné rozhodnutí zdevastovat stávající politiku ochrany životního prostředí byla tato přímá akce koncipována a provedena na zelené louce jeho golfového hřiště v Kalifornii ve formě jednoduché zprávy: Nebudou-li tygři, nebudou lesy“ (a v druhotné narážce na jeho spojitost s nejznámějším golfistou Tigerem Woodsem).

„Cítili jsme se v mnoha ohledech oprávněni narušit golfové hřiště“ pokračovali v prohlášení. „Změna účelu kdysi krásného přírodního koutu na hřiště pro privilegované je pravý zločin vůči životnímu prostředí. Doufáme, že tato akce vyšle jasnou zprávu Trumpovi a jeho zkorumpované administrativě tak, že jejich činy se potkají s další reakcí.“

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.