Plocha pro vaši rostlinu aneb jarní guerilla v Brně

Co dělat, když se ve vašem městě zjeví nechutné lákadlo reklam zabírající veřejný prostor? Originální recept na “reklamní podvracení” přinášejí brněnští guerilloví zahradníci.

Jaro bují a zejména cibulovité rostliny rozkvétají. Trvalky v čele s medvědím česnekem dokonce raší na nejrušnějším místě brněnského bulváru Lidická, demonstrujíce svou nezlomnost a krásu. Možná se přidají i další rezistentní květinky.

Rostliny se rozhodly postavit svévůli reklamních poutačů, privatizujících veřejný prostor chodníku do Lužánek. Vůbec se jim nepozdává představa, že by zde měla stát nějaká hnusná reklama, nabádající lidi kupovat věci, které vlastně vůbec nepotřebují.

Nic naplat, jejich síla zabrat zpět plochu dávného lužního lesa říčky Ponávky ovlivnila i nás a v jejich spojení vidíme možnost transformovat veřejný prostor Brna k lepšímu. Třebaže se dá očekávat, že dlouho nepřežijí v tomto nehostinném prostředí, expanze guerillového zahradničení v Brně je neodvratitelná. Nezávisle na zvůli politiků nebo developerů.

Těšme se na další opravdové veřejné prostory!

Více na: https://outdoorspaces.noblogs.org/

This entry was posted in Reporty. Bookmark the permalink.