Dobré a špatné zprávy od Waltera

Převzato ze Země Především!

15. listopadu 2017 Walter Bond zahájil hladovku kvůli odpírání veganské stravy a zadržování pošty (psali jsme zde).

20. listopadu se sešel se zástupcem ředitele FCI Greenville. Po jejich rozhovoru došlo k následujícímu:

1) Od teď bude dostávat veganskou stravu při každém jídle. O tom ho ujistil i vedoucí příslušného odboru Správy věznic.

2) Zástupce vyřešil problémy se zadržováním pošty, které bylo způsobené zaměstnanci SIS (Zvláštní vyšetřovací služba). Řekl Walterovi, aby ho kontaktoval, pokud se problémy znovu objeví.

3) Walter ukončil svou hladovku šestý den.

4) Walter bude zřejmě za zhruba 3 a6 5 měsíců přeložen zpět do CMU (Jednotka řízené komunikace) a bude držen v SHU v Greenville, dokud k tomu nedojde. CMU jsou věznice pro ty, koho federální úřady považují za teroristy. Walter byl zavřený v CMU v USP Marion v období od ledna 2012 do září 2015. Jak se dá odvodit z fráze „řízení komunikace“, CMU se snaží o absolutní zastavení vězeňské komunikace s vnějším světem. Vězni mají povolený jen velmi krátký telefonní čas a všechny hovory jsou živě monitorovány kanceláří ve Virginii. Návštěva vězňů v CMU je zvláště složitá: vězni mají o dost kratší návštěvní čas a tyto návštěvy jsou monitorovány a probíhají v nekontaktních budkách, kde spolu musí obě strany mluvit přes telefon. Veškerá příchozí a odchozí pošta se nejdříve posílá do kanceláře ve Virginii, kde je zkontrolována.

Walter je rád, že dostane své jídlo a poštu. Ale není rád, že bude zřejmě poslán zpět do CMU. Zatím je v SHU. Bude velice izolovaný, zavřený o samotě s pouhými 15 minutami na telefonát za měsíc.

The North American Animal Liberation Press Office se dál angažuje jako jeho obhájce. Pokud byste rádi pomohli s financováním této snahy, můžete zde.  Kromě toho se další advokát s hromadou zkušeností u veganských vězňů v podobné situaci snaží získat povolení s Walter komunikovat.

Walter v tuto chvíli nemůže používat Corrlinks, aby posílal či přijímal emaily.

Walterovi můžete napsat:left

Walter Bond
37096-013
FCI Greenville
PO Box 5000
Greenville IL 62246

Na amazonu či u jiných prodejců můžete Walterovi vybrat paperback nebo časopis (žádné tvrdé desky) a objednat ho přímo na jeho adresu (nezapomeňte jeho vězeňské číslo).

Webové stránky supportwalter.org jsou opět funkční.

This entry was posted in Novinky and tagged . Bookmark the permalink.