PVC trubky na ruce

Praktický návod na výrobu trubek na ruce z PVC. Fragment je přeložen z příručky pro přímou akci amerických Earth First! – Direct Action Manual (DAM) 3. edice.

Rovné PVC trubky na ruce

Potřebný materiál
– plastová trubka z PVC o délce 60 až 90 cm a o průměru 10 cm
– ocelový drát nebo matka se šroubem o délce 10 cm a o průměru 1 cm
– epoxidové nebo jiné lepidlo
– 60 až 90 cm dlouhý kus chovatelského šestihranného pletiva
– lepicí páska, tkanina, střešní asfalt, hřebíky, písek
– lepidlo na PVC (pro L verzi)

Někdy je příliš obtížné sehnat kovové trubky a svářečku, nebo možná vaše afinitní skupina nechce táhnout deset patnáctikilových trubek na obtížně dosažitelné místo určení. Netrapte se. Je tady jiná možnost: PVC trubky. Jsou především mnohem lehčí a nevyžadují speciální nástroje k výrobě.

PVC trubky byly poprvé použity při úspěšné blokádě křižovatek obklopujících místo jednání Světové obchodní organizace v roce 1999 v Seattlu. A mělo to velký efekt. Byly navrženy tak, aby byly lehké, diskrétní, víceúčelové a snadno vyráběné masově. Fungovaly výborně, dokud nebylo vyhlášeno stanné právo a nezačal vzduchem kolovat pepřový sprej a slzný plyn.

PVC sám o sobě není příliš odolný. Naši experti ve výzkumu a vývoji navrhli za účelem zpevnění vašich trubek speciální směs asfaltu, tkaniny, lepicí pásky a chovatelského šestihranného pletiva, aby vyproštění z těchto trubek bylo nanejvýš problematické.

Začněte s plastovou trubkou z PVC o délce 60 až 90 cm a průměru 10 cm. Trubka se prodává ve standardizovaných velikostech v obchodech s technickým vybavením, jako jsou hobby markety, a lze je snadno nařezat na potřebnou velikost s obyčejnou ruční pilkou. Pamatuj, že správná velikost trubky na ruku je nezbytnost k efektivitě vaší akce. Připravte vnitřní kolík pro trubku z ocelového drátu o průměru jeden centimetr. Vyvrtejte díru skrze obě stěny trubky, pak uřízněte drát, aby byl zarovnaný s vnější stěnou trubky. Zalepte otvory po drátu epoxidovým lepidlem. Protože drát je jedinou věcí, která vás drží uvnitř, je dobré umístit ji trochu mimo střed trubky, aby nebylo pro policii tak snadné zjistit jeho umístění.

Další možností pro středový kolík je použití dvou matek a šroubu, který je 10 cm dlouhý. Vyvrtejte díry trochu mimo střed a vložte šroub skrze první díru. Prostrčte ruku skrze trubku a zašroubujte uvnitř matky dostatečně daleko, tak aby konec šroubu dosáhl skrze druhou díru. Potom zašroubujte matky až nahoru ke stěnám trubky, tak aby obě matky tlačily proti vnitřní stěně trubky. To by mělo pevně držet středový kolík na místě. Použij epoxidové lepidlo na upevnění matek, což je ještě více zpevní. Odřízni jakékoliv části šroubu, které by vyčuhovaly ven z trubky. Pro jistotu zalep epoxidovým lepidlem také oba konce šroubu. Také můžeš středový kolík umístit pouhým zasunutím skrze trubku a našroubování matek z vnější stěny trubky, ale pak bude vyčuhovat ven z trubky a bude pro policii mnohem snazší středový kolík najít. Pokryj ho epoxidovým lepidlem, aby šel obtížněji odstranit.

Poté obal trubky dvěma vrstvami šestihranného chovatelského pletiva. Ujisti se, že jsi pokryl pletivem celou trubku až po okraje. Omotej je těsně na trubku. Neboj se proplést pletivem nějaké další kousky kovů, jako jsou šatní ramínka nebo hřebíky pro další opevnění trubky. Nyní použij velký malířský štětec k nanesení silné vrstvy střešního asfaltu na pletivo. Asfalt je výborný k zalepení pil a brusek. Střešní asfalt je silně těkavý, takže to dělej na dobře ventilovaném místě s rukavicemi a maskou. Pokud chceš, omotej okolo asfaltu trochu tkaniny, někteří lidé říkají, že se to může zaplést do brusky, kterou použije policie, až se tě bude snažit vyprostit.

Poté obal celou trubku v písku, takže asfalt se jím pokryje. Po písku může být užitečné potáhnout trubku potravinářskou folií, aby se snížil nepořádek před tím, než se udělá poslední vrstva. Nakonec obalte celé trubky několika vrstvami lepicí pásky kolem dokola, aby se zakrylo všechno, co nachází ve spodních vrstvách. Nyní jste připraveni.

Policie může vyhodnotit, že se jedná o kovové trubky a buď se rozhodnou použít brusku, nebo budou čekat, až se sami odpoutáte. Případně se mohou pokusit odstraňovat vše po vrstvách, přičemž je může odradit, až narazí na vrstvu asfaltu.

L trubky z PVC

Můžete snadno vyrobit „black bear“ trubky ve tvaru L z PVC. Jedinou další potřebou je mít nějaké PVC lepidlo a kus spojitelného PVC kolena s úhlem 90 stupňů a průměrem 10 cm. Vezměte kus trubky o délce 60 až 90 cm a průměru 10 cm a přepulte ho. Přečti si návod na PVC lepidlo, abys ho použil správně. Pokryj konce obou kusů rovné PVC trubky v lepidle a vlož je do obou konců spojovacího kolena. Hned uvnitř ještě rozetři lepidlo a nech vše celé na několik minut zasychat. Spojovací koleno ještě trochu prodlouží délku trubky, takže než začneš s opevňováním, ještě pořádně zkontroluj, zda ti trubky sedí. Pokud jsou příliš dlouhé, tak je seřízni na požadovanou délku. Následuj instrukce na opevňování, které jsou pro rovné PVC trubky.

This entry was posted in Receptář and tagged , , . Bookmark the permalink.