Po šesti letech končí soud s Ladislavem Kucem

Převzato ze Země Především!

Případ prvního slovenského “teroristy” byl uzavřen.

Ladislav Kuc byl v roce 2012 odsouzen k 25 letům odnětí svobody za údajný teroristický čin, který spáchal při pokusu odpálit košický McDonald’s. Proti rozsudku se odvolal a trest byl snížen na 23,5 roku a obvinění z terorismu byl zproštěn. Jeho “zločin” byl překlasifikován na pouhé obecné ohrožení.

Znovu se odvolal a jeho trest byl snížen na “pouhých” deset let. S tímto trestem nesouhlasila ani jedna strana a soud ho nakonec v lednu 2018 odsoudil na 12 let odnětí svobody s následnou tříletou podmínkou.

Tím případ končí. Nedojde k žádnému dalšímu odvolání a dalším stáním.

Ladislav byl shledán vinným v deseti bodech obžaloby, včetně vážného obecného ohrožení, nedovoleného ozbrojování a pokusu o vydírání. V tuto chvíli je umístěn ve věznici se středním stupněm zabezpečení.

Jeho útoky cílily na veterináře, který v Košicích provozuje asanační službu, na obchodní řetězec Tesco a na Veterinární univerzitu v Košicích. A samozřejmě na restauraci McDonalds v centru Košic.

Doufejme, že se Ladislav dostane z vězení dříve než v roce 2024. Dnes vypadá mnohem lépe než před několika lety. A je rozhodně rád, že se nemusí vrátit do věznice v Leopoldově, kde jeho zdraví značně upadalo.

Více informací a fotky zde a tu (omlouvám se za zdroje).

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.