Řemínky do trubek

Praktický návod na výrobu řemínků do trubek na ruce. Fragment je přeložen z příručky pro přímou akci amerických Earth First! – Direct Action Manual (DAM) 3. edice.

Jak se v trubkách uzamknout? Budete si muset vyrobit pár řemínků z kovových řetězů, které vám umožní se přichytit zápěstím ke kolíku uprostřed trubky. Karabiny na konci každého řemínku vám umožní se zacvaknout a vycvaknout, kdy budete potřebovat, a současně zabrání policistům, aby vaše ruce z trubek jednoduše vytáhli.

Potřebný materiál na jeden řemínek

– jeden 30 až 40 cm dlouhý a 0,5 cm silný ocelový řetěz

– jedena větší karabina (cca 8 cm)

– buď jednu matku se šroubkem (na velikost oka řetězu) NEBO jednu menší karabinu

Lezecká karabina nebo jiná menší karabina může pro zamýšlený účel posloužit dostatečně. Dobré lezecké karabiny jsou drahé a pro daný účel zbytečně pevné. Prodává se celá řada různých pružinou napínaných a otevíratelných zařízení, která připomínají lezecké karabiny. Prodávají se za několikanásobně nižší ceny než lezecké karabiny a mají potřebnou pevnost. Ujistěte se, že vybraná karabina má při otevření dostatečnou velikost, aby se snadno nasadila na centrální kolík v trubce. Všechny potřebné komponenty jsou běžně dostupné v železářství nebo hobby-marketech.

Výroba

Řemínky jsou levné, nastavitelné a umožňují blokádníkům rychlé a bezpečné vycvaknutí a zacvaknutí. Při užívání řemínků je důležité myslet na několik věcí.

Délka řetězu musí být co nejkratší a prostor mezi paží blokující osoby a stěnou trubky musí být současně co nejmenší. Udržet řetěz co nejkratší je důležité, protože pokud by někdo mohl vytáhnout vaši ruku z trubky dostatečně na to, aby odkryl nebo dokonce vytáhl řemínek, bylo by snadné vás jednoduše odstřihnout štípacími kleštěmi. Pokud ruka blokádníka nepřiléhá ke stěně trubky, může někdo skrze tento prostor dosáhnout nějakým nástrojem na řemínek a přecvaknout ho. Než si vyberete trubku, změřte předloktí osoby, která bude připoutána. Lidé s menším předloktím by měli použít trubku s menším průměrem okolo osmi centimetrů namísto desíti. Prostor mezi předloktím blokádníka a stěnou trubky vyplňte obinadly a kobercovou páskou omotanými okolo ruky. Tato nezbytná opatření vám pomohou předejít tomu, aby všechna vaše práce přišla vniveč.

Policisté se často pokoušejí vytáhnout ruce blokádníka z trubky, takže se vám může do ruky zarývat řetěz, což může být velmi nepříjemné. Dobrým nápadem je potáhnout řetěz nějakou další tkaninou nebo natáhnout přes ruku ponožku jako další vycpávku.

This entry was posted in Receptář and tagged , , . Bookmark the permalink.