Hambi je jen začátek!

My, aktivisté kolem Hambi, bychom rádi, třeba zrovna i ve Tvém městě, zorganizovali večerní setkání. Šlo by o vyprávění příběhů z Hambachu a zároveň o psaní vlastní historie. Leitmotivem těchto setkání by měla být naděje, která vzniká, když vytváříme změnu skrze společnou akci. Chceme vás vzít na cestu po uplynulých šesti letech okupace lesa a průběžného budování hnutí. Zároveň bychom chtěli společně hledat nové cesty, abychom mohli navázat na tu naši a společně se dostat k překonání systému a ještě mnohem dále.

Díky těmto akcím bychom se chtěli seznámit s lidmi, kterých se dotklo a případně i nadchlo dění kolem lesa. Jsou to právě oni, které chceme zahrnout do našeho dění a rádi bychom, aby se stali našimi společníky na cestě proti uhelnému průmyslu a za klimatickou spravedlnost. Proto chceme vysvětlit proč je boj za hambachský les zároveň bojem proti kapitalismu.

Podle zvláštní zprávy IPCC máme dvanáct let na to, abychom radikálně změnili naši společnost. Pokud nesnížíme naše emise do roku 2030 o polovinu, míříme směrem k neobyvatelné planetě. Chceme ukázat, že není bláznovství přestěhovat se do domu v korunách stromů patnáct metrů nad zemí, ale že by bylo bláznovstvím, pokud bychom nic nedělali. A také vám příbližít, že je možné s tím něco reálně dělat.

A v tomto boji je Hambi pouhým začátkem. Proto věříme, že tato setkání mohou být impulsem k mnohem širšímu, dlouhodobému procesu organizace různorodého hnutí za klimatickou spravedlnost.

A nejsme to jen my, kdo by měl na setkáních mluvit. Společně s místními chceme přijít na to, jak se mohou organizovat proti klimatické katastrofě. Navíc bychom rádi nabídli možnost, že se vrátíme a pomůžeme při procesu vznikajícího uskupení nebo organizace.

K tomu potřebujeme vaši pomoc! Vy víte nejlépe jak se dostat k lidem ve vašem okolí. Proto bychom byli rádi, pokud zorganizujete setkání společně s námi.

Přijedeme do každého města i do každé vesnice. Domy na stromech, hospody, obýváky, přednáškové sály, bereme všechno.

Pokud vás zaujala možnost společně zorganizovat setkání nebo máte dobrý nápad, komu bychom měli dát vědět, napište na: hambiundjetzt@riseup.net

This entry was posted in General, Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.