Film Just Do It

Film Just Do It je připravovaný dokumentární film, který se tématicky věnuje britskému grassroot environmentálně-klimatickému hnutí. Režisérkou filmu je Emily James, která spolupracovala i na dokumentárním filmu o globálním oteplování Čas hlupáků známého u nás z festivalu Jeden svět. Na filmu spolupracuje také herec Chris Atkins a editor reřiséra Michaela Moora Kurt Engfehr. Přesto je tvorba filmu nezávislá, grassroot a hrazená individuálními dárci a bude mít licenci Creative Commons, tudíž ho budou moci diváci sledovat a sdílet zdrama.

Nejdůležitější ovšem je obsah filmu. A sice radikální environmentální grassroot hnutí, které v současnosti nejen ve Velké Británii zažívá výrazný rozkvět a vládou jsou označováni jako největší domácí extrémisté a troublemakeři. Just Do It se věnuje třem britským grassroot hnutím nebo organizacím za klimatickou spravedlnost: Climate Camp, Climate Rush a Plane Stupid. Climate Camp (Camp for Climate Action) neboli Klimatický kemp je mezinárodní radikální grassroot environmetální hnutí, které zahrnuje protestní kempy zaměřené proti velkým firmám nebo plánovaným projektům, které přispívají ke klimatickým změnám. Plane Stupid, které by šlo přeložit jako Nesmyslnost létání, je britské radikální grassroot environmetální hnutí, které se zaměřuje proti rozvoji letišť a létání. Jde o dopravu, jejíž produkce skleníkových plynů v součastnosti stoupá největší měrou. Climate Rush neboli Klimatický povyk je bristká radikální environmentální organizace, jejíž členky se inspirovaly hnutím Sufražetek, které bojovalo za volební právo žen. Všechny tyto organizace spojuje přímá akce a občanská neposlušnost jako taktika dosažení svých politických požadavků. V tomto inspirativním filmu budou zachyceny přípravy a akce jako je přivazování se k budově Parlamentu, přilepení se ke dveřím banky, obléhání uhelné elektrárny, vnikání na letištní runwaye a mnoho dalších scén.

Během těchto dnů je tento film v postprodukční fázi a připravuje se DVD. Během léta 2011 bude tento film dokončen a šířen prakticky do celého světa, kde již narůstají další podobná hnutí. V současnosti také hledají tvůrci překladatale do několika světových jazyků

Web filmu

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , . Bookmark the permalink.