Rozhovor se členem brněnské skupiny Cykloguerilla

188004_225987720750984_5549194_nV Brně vzniklý aktivistický kolektiv Cykloguerilla inicioval brněnské Critical Mass (každé poslední pondělí v měsíci v 17 hodin z Moravského náměstí). Jeden z jeho členů/participantů Honza nám za sebe odpověděl na několik stručných otázek.

1) Můžeš nám představit projekt Cykloguerilla?

Je to volně organizovaný spolek lidí … kdo chce, zapojí se, komunikace probíhá přes maily a FB, žádná hierarchie, pevná pravidla …

2) Jaké byly a jsou hlavní motivace a důvody vzniku skupiny Cykloguerilla?

Cykloguerilla vznikla jako spontánní akce pár mladých lidí z Brna, které štve: dominance auta ve veřejném prostoru, faktická nadřazenost lidí, kteří si zastaví auto, kde chtějí, je jim úplně jedno, kolik místa a kde zaberou, bohorovnost brněnských politiků, úředníků a policie, kteří jen tupě přihlížejí. Těch motivů může být i více, ale privatizace veřejného prostoru, kde už není místo pro život a pohyb po dvou nohách a po dvou kolech, jsou asi ty nejzásadnější.

3) Co za akce jste uspořádali, jaké byly jejich hlavní cíle a jak proběhly?

Dělal se úsměvný “křídičkový pruh” na Veselé, kde se upozornilo, že ulice je, jako mnoho dalších, nesmyslně jednosměrná pro veškerý provoz, když má být jen “autojednosměrná”. Akce byla spojena s parkováním kol na místech pro auta zastupitelů v den konání Zastupitelstva MMB a s vystoupením na tomto zastupitelstvu. Tady jsme se ve zkratce ptali, proč Brno nedělá nic pro podporu cykloDOPRAVY.

Po vzoru Veselé, ale tentokrát primalexem (prý škoda za statisíce, cha), se značily piktogramy na Jaselské, která je opět nesmyslně jednosměrná pro všechny.

Doplněny byly tyto piktogramy na konci “cyklostezky” Botanická (končí vlastně do zdi na Antonínské) – aby se upozornilo na nesmyslnost tohoto náhlého ukončení.

Jednou za měsíc, s výjimkou prázdnin, se koná cyklojízda, která má vždy nějaké téma, byly “pyžamová” (ulice by měla být user-friendly, jako obývák), pak “seriózní” – ve večerním (na kole kamkoliv, ne jen ve šponovkách k přehradě) .. atd.

4) Jak zpětně hodnotíte výsledky vašich akcí?

Akce protestního rázu – pikťáky – to asi nikdo z odpovědných nepochopil – postavili se strašně na zadní, stylem “co si to dovolujete”, místo, aby se chytli za nos, protože technicky to v těch ulicích vyznačit lze a zákon to taky povoluje. Tak mleli něco o bezpečnosti atd (pan Bielko, vedoucí odb. dopravy např.). prostě to dělat nechtějí. Je to náraz na VÍRU, že provoz cyklodopravy v obou směrech v pro auta jednosměrných ulicích je nevídaně nebezpečný, což je samozřejmě nesmysl. To by to nemohlo fungovat v chaotické Paříži, například. Vystoupení na Zastupitelstvu hodnotím kladně, přitáhlo to pozornost a pan Kotzian i přes děsivou neochotu se tématem začal alespoň okrajově zabývat. Cyklojízdy jednoznačně super, alespoň podle reakcí kolemjdoucích a kolemjedoucích, o to nám hlavně šlo. Člověk na kole je tady často vnímán jako nějaký exot, ekolog atd. To my nejsme, používáme kolo k přepravě po městě, protože je to rychlé a snadné a nehodláme se při tom oblékat do zvláštních upnutých úborů. To jsme chtěli říct.

5) Plánujete něco do budoucna a co?

Sám za sebe nemůžu říct, opouštím ČR, takže se na dalších akcích podílet nebudu. Ale v cyklojízdách se od září určitě bude pokračovat a o dalších akcích se bude rozhodovat spontánně, myslím.

6) Je něco, na co jsme se nezeptali, a co bys rád vzkázal čtenářům?

Kolo je fun a šik 🙂

This entry was posted in Reporty and tagged , , , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Rozhovor se členem brněnské skupiny Cykloguerilla

  1. Pingback: Cyklistické hnutí v České republice | GreenAction